test de sarcina pozitiv si sindrom premenstrual

24-10-2012
maria 24
Nu este medic/terapeut
maria 24
acum cateva zile am facut testul pentru sarcina a iesit pozitiv doua am facut, dar am o nelamurire de ce uneori am dureri de burta ca si cum as fi in perioada menstruala
si secretie putin mai multa.
ma puteti ajuta?
5 comentarii
0
24-10-2012, ora 11:23
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Sunt simptome specifice sarcinii.
0
24-10-2012, ora 12:07
maria 24
Nu este medic/terapeut
maria 24
da chiar pe fiecare zi sa am acele crampe care parca ar fi dureri menstruale, sper sa fie asa, multumesc
0
24-10-2012, ora 14:54
axiela21
Nu este medic/terapeut
axiela21
Cu siguranta este asa. Am avut aceleasi simptome. Desi stiam ca sunt insarcinata aveam crampe specifice menstruatiei, chiar mai intense. Iti recomand totusi sa mergi la eco sa vezi daca totul e in regula. La mine nu a fost nicio problema si am avut aceste simptome destul de mult timp. Cred ca uterul incearca sa se obisnuiasca cu prezenta celui mic:) Felicitari!
0
30-10-2012, ora 10:17
maria 24
Nu este medic/terapeut
maria 24
buna ziua, am si eu o intrebare, iei am fost la un consult pentru sarcina, mi/a zis ca am o sarcina mica de 5 saptamani, am avut niste dureri de burta ca cle menstruale iam spus doctorei si mia dat arefam pt sustinerea sarcinii, vitamine nu stiu exact cum si acid folic, a mai luat cineva arefam, are efecte secundare asupra bebelui, ce stiti.
mulumesc/
0
10-01-2013, ora 15:36
kikoo
Nu este medic/terapeut
kikoo
buna. am si eu o intrebare. mi-a intarziat menstruatia 3 saptamani, ma doare burta, spatele, capul si am arsuri la stomac in ultimile zile am observat ca am o temperatura bazala mare, nu am luat anticonceptionale niciodada, am o relatie de 6 ani dar nu am ramas niciodata insarcinata, acum o luna am facut cistita si am luat monural, nu am facut test de sarcina.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testele de sarcină
  • Care este cauza de apariție a crampelor menstruale?
  • Contraceptivele hormonale pot diminua simptomele premenstruale?
  • Legătura dintre alcool și sindromul premenstrual
  • Tratamentul sindromului premenstrual
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Simptomele premenstruale, o problemă de sănătate publică la nivel global
  •