test de sarcina - recomandare

07-03-2007
leny
Nu este medic/terapeut
leny
imi puteti recomanda si mie un test de sarcina foarte bun? daca sunt in 3-4 saptamani, am 5 zile intarziere de menstruatie, un test ar fi relevant?
8 comentarii
0
07-03-2007, ora 00:00
anditof
Identitate neconfirmată
anditof
Toate testele de sarcina sunt eficiente peste 90% la aproximativ 7 zile din momentul fecundarii. Deci orice test va poate infirma sau confirma sarcina.
0
07-03-2007, ora 00:00
anditof
Identitate neconfirmată
anditof
Toate testele de sarcina sunt eficiente peste 90% la aproximativ 7 zile din momentul fecundarii. Deci orice test va poate infirma sau confirma sarcina.
0
19-04-2007, ora 00:00
anonima
Nu este medic/terapeut
anonima
cel mai bun mi se pare a fii testul barza l-am incercat de nenumarate ori.bafta
0
04-06-2009, ora 22:53
kristyne
Nu este medic/terapeut
kristyne
uite mie mia intarziat ciclul 4 zile trebuia sa-mi vina pe 1. ieri pe 3 m-am dus si mi-am luat un test de sarcina si mi-a iesit ca NU sunt insarcinata problema e ca nu sa rupt prezervativul in mine nu si-a dat drumul in mine cu toate ca am mai facuto si fara prezervativ in ultima luna dar imi sta pe creier si nu stiu sa ma mai duc sa fac odata testu? am facut bine ? nu stiu poate fi si o dereglare a ciclului menstrual? se poate si sa fi racit pentru ca am stat uda la picioare.. va rog mult un raspuns.. o parere ceva..
0
25-07-2009, ora 21:27
iully
Nu este medic/terapeut
iully
Am facut un test de sarcina surecheck si nu stiu cum sa il interpretez.In afara liniutei de control C, mi-a aparut o linie albastra dar nu era in dreptul literei T asa cum ar fi trebuit daca rezultatul era pozitiv, ci a aparut la capatul casetei.Va rog mult, astept raspuns!
0
28-07-2009, ora 10:37
lara_marik
Nu este medic/terapeut
lara_marik
Ar fi bine sa faci un test Barza. Este cel mai elocvent si poate fi efectuat in orice moment al zilei plus ca este usor interpretabil. Daca apare o liniuta roz nu esti insarcinata, dc apar doua liniute(chiar dc a doua este f stearsa), atunci esti insarcinata. Multa sanatate.
0
04-08-2009, ora 20:24
Papusheee
Nu este medic/terapeut
Papusheee
si eu am folosit testul surecheck. daca ti-a aparut acea liniuta albastra inseamna ce testul ori era expirat ori nu era valabil. mai bn ai repeta testul. bafta!
0
17-06-2013, ora 22:48
alexya89
Nu este medic/terapeut
alexya89
Buna seara, am si eu o intrebare, am facut 2 teste de sarcina in 3ore si ambele au iesit pozitve, probelema e ca ambele au una din liniile de test mai stearsa...este sau nu concludent testul? va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Ciclul de două ori pe lună
  •