Test sarcina pozitiv fals ??

16-07-2015
Elle elle
Nu este medic/terapeut
Elle elle
Buna ziua. Am o intrebare va rog.pe data de 26 iunie am avut contact sexual protejat cu prezervativ. Acesta s- a rupt... Am luat pastila de a doua zi( a fost o singura pastiluta)la o ora dupa contactul sexual.. Pe data de 8 iulie trebuia sa am menstruatie insa acest lucru nu s- a intamplat. Am luat test de sarcina si acesta a iesit pozitiv. Poate iesi testul pozitiv din cauza pastilei de a doua zi? Poate fi testul fals? Multumesc anticipat
3 comentarii
0
16-07-2015, ora 16:36
Elle elle
Nu este medic/terapeut
Elle elle
Am uitat sa precizez ca testul de sarcina l- am facut astazi, iar ultima menstruatie a fost pe data de 12 iunie
0
17-07-2015, ora 16:11
Elle elle
Nu este medic/terapeut
Elle elle
Ecografia a confirmat sarcina. Acum nu stiu ce efecte ar putea avea pastila de a doua zi asupra fatului? Nu stiu ce decizie sa iau in privinta pastrarii sarcinii sau nu. Exista riscuri daca o pastrez? Multumesc
0
19-07-2015, ora 16:44
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ce fel de pastila ai luat? de unde ai cumparat-o?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: