testicol foarte mare si foarte tare

07-12-2008
matrafox
Nu este medic/terapeut
matrafox
Salut, desi mi-e oarecum jena va scriu in speranta ca imi puteti da un sfat. Am un testicol foarte mare de cativa ani. Nu m-am dus pana acum la nici un control. Nu am avut probleme sau dureri, dar vreau sa imi dati un sfat sau un oarecare diagnostic prezumtiv. Testicolul este foarte tare. Multumiri anticipate
5 comentarii
0
07-12-2008, ora 08:21
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Posibil sa ai o hernie inghino- scrotala.Cum stai asa? Nu te jeneaza in nici un fel? Ia un bilet de trimitere de la medicul de familie pentru chirurgie si mergi la un control, caci in timp ceea ce ai tu acolo se poate complica.Nu mai amana.Numai bine!
0
07-12-2008, ora 08:24
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Cel mai probabil, este vorba de un hidrocel. Este absolut necesar sa il consultati pe doctorul dv, amanarea nu este o solutie.
0
07-12-2008, ora 19:23
matrafox
Nu este medic/terapeut
matrafox
Multumesc foarte mult pentru raspunsul dat, asa o sa fac pentru ca ma deranjeaza volumul enorm. Daca se adevereste a fi una dintre aceste afectiuni ele pot cauza fertilitatii? Iar operatia este complicata? O sa reduca volumul acestuia? Cu deosebit respect
0
08-12-2008, ora 03:03
matrafox
Nu este medic/terapeut
matrafox
Daca s-ar putea sa imi sugerati o clinica particulara unde as putea rezolva toata problema asta, nu conteaza costul. Multumesc
0
08-12-2008, ora 06:32
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Noua ne scrie lumea din toata tara si nu avem cum sa cunoastem medicii din toata Romania.Roaga medicul tau de familie sa-ti recomande un chirurg bun.Operati este usoara si dupa vei avea scrotul normal.In timp, netratate, aceste afectiuni la nivel scrotal pot afecta fertilitatea.Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testiculul
  • Lovitură la/în testicule
  •