Testicul flotant stang

12-12-2013
Loriand
Nu este medic/terapeut
Loriand
Buna ziua. Am un baietel de 5 ani si in urma unui control de rutina medicul ne.a zis ca un testicul nu.i coboara cat ar trebui. Pentru asta ne.a prescris Pregnyl 500, 6 fiole, pe care sa i le facem o data pe saptamana, timp de 6 saptamani. Insa in prospectul de la pregnyl am citit ca ' in tratamentul baietilor care nu au ajuns la pubertate trebuie o supraveghere stricta medicala deoarece poate determina dezvoltare sexuala precoce si intarzieri in crestere. As vrea sa va intreb care ar fi procentul sa se intample asta si daca totusi este recomandat Pregyl la aceasta varsta.
Va multumesc.
3 comentarii
0
12-12-2013, ora 22:48
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Ar fi preferabil ca, inainte de a administra copilului Pregnyl, sa cereti o a doua opinie. Cautati un medic cu experienta. Problema descrisa este de genul acela in care nimic nu poate inlocui experienta.
0
13-12-2013, ora 00:32
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Daca sunteti din Bucuresti puteti merge cu copilul la spitalul panduri, acolo am avut un coleg de salon care a avut aceeasi problema numai ca el avea 22 de ani si a fost operat pt. aceasta.
Daca doriti datimi un mesaj pe privat si va voi da numele a doi doctori buni de acolo.
0
15-12-2013, ora 21:37
Loriand
Nu este medic/terapeut
Loriand
Va multumesc pentru raspunsuri.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: