testicul lasat-am 2 zile de la operatia de hernie inghinala | Forumul Medical ROmedic

testicul lasat-am 2 zile de la operatia de hernie inghinala

13-02-2011
"norocosul"
Nu este medic/terapeut
"norocosul"
Buna ziua,
In aceasta toamna m-am pricopsit cu o hernie inghinala dreapta mica(mi s-a spus ca acel canal -prin care trec vasele de sange si cele prin care trece lichidul spermatic catre testicul -este mai larg decat e normal sa fie), dar care ma necajea din cand in cand, impreuna cu medicul chirurg am ajuns la concluzia ca ar fi mai bine sa ma operez pt a putea duce viata sportiva si activa de pana atunci.Subliniez ca hernia era mica si fara nici o complicatie, testiculele erau normale(nu erau lasate), am facut operatia acum 3 zile(joi 10.02.2011), operatie "clasica" cu incizie (cu bisturiu) si cu plasa polipropilenica.Ieri m-am externat iar acum sunt ingrozit pt ca testiculul drept, de pe partea cu operatia e foarte lasat, e cu un etaj mai jos decat celalat.Am sunat medicul si mi-a spus sa stau linistit ca n-are nicio legatura operatia cu testiculul, in conditiile in care chiar el imi spusese inaite de operatie ca testiculul trage prin greutatea sa de acele vase de sange in jos cred ca ma crede naiv si mai ales ca eu nu eram asa.
Opinii avizate mi-ar fi de un mare folos.De precizat ca interventia s-a facut la o clinica privata din Bacau.Multumesc anticipat.
2 comentarii
0
31-03-2011, ora 18:30
alex08
Nu este medic/terapeut
alex08
cand am fost operat de hernie medicul mi-a recomandat sa port chiloti strinsi pe corp care sa tina scrotul si respectiv testiculele sus, adica sa nu atarne bilele in vant.banuiesc ca de asta.sa nu se lase poate cumva.
0
05-04-2012, ora 19:36
cedry2ky2kk
Nu este medic/terapeut
cedry2ky2kk
testiculul stang e lasat cu un lat de deget si am dureri usoare, sa fie hernie sau altceva?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lovitură la/în testicule
  •