testiculul drept mi s-a unflat

03-12-2008
spiridus
Nu este medic/terapeut
spiridus
cu cateva saptamani in urma am observat ca mi s-a unflat testiculul drept...
am fost la medic chirurg si mi-a dat sa fac tratament cu "zinnat" 1saptamana, dupa ce am facut tratament cu aceste pastile
testiculul mi-a revenit la normal, dar dupa 5-6 zile mi s-a unflat la loc(cand ejaculez sperma este gelatinoasa.sper ca nu am zis ceva urat*)prima oara am crezut ca am hernie dar durerile nu sunt in zona, se gasesc langa testicol
va rog din suflet sa ma ajutati
3 comentarii
0
04-12-2008, ora 19:54
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ai facut prea putine zile de tratament, trebuia 10- 14 zile sa iei antibiotic.Ce doza de medicament ai luat, ce concentratie avea zinnat ?Trebuie sa te intorci la chirurg si sa-ti recomande alt tratament.Sa ne scrii ce ti-a recomandat si pe cate zile.
0
30-06-2009, ora 13:02
mateinfo12
Nu este medic/terapeut
mateinfo12
salut sunt un baiat de 18 ani si de cam mult timp am testicolul drept unflat cam de vreo 3 4 ani poate si mai mult dar nu ma doare ci doar e mai mare decat cel stang am fost la doctorul de familie si mia zis poate ii ceva normal nu stiu ce sa cred.si pe langa asta mai am si acnee oare asta sa fie cauza va rog raspudeti-miu multumesc
0
16-10-2009, ora 23:41
alecsx
Nu este medic/terapeut
alecsx
bine v-am gasit , am 27 de ani si am o mica problema medicala in zona testicolelor in specila testicolul drept ; timp de 2 ani in zona testicolului drept sub el am mici dureri pe perioada scurta de timp mai nou in urma unor examinari facute de mine prin pipait am dedus ca sub el se afla inca ceva in plus cea ce la cel stang nu am nimic este curat ; cea ce ma ingrijoreaza cel mai mult este faptul ca durerile sunt ceva mai persistente cateo data se observa si o mica deformatie a celui drept dar putin ; as dori o parere de la dumneavoastra in legatura cu problema mea tin sa precizez ca inca nu m-am prezentat la un medic specilalist. multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testiculul
  • Lovitură la/în testicule
  •