testul de ovulatie negativ...ejaculat in interior... de ce intarzie menstruatia????

18-03-2012
a0109
Nu este medic/terapeut
a0109
am facut joi sex neprotejat cu prietena mea...inainte a facut un test de ovulatie si a iesit negativ, eu am ejaculat in interior, ea fiind in a 26-a zii de la menstruatie.azi e a 29-a zii si tot nu i-a venit. ea de regula are menstruatii regulate (28-30) de zile niciodata mai mult sau mai putin. a fost prima data pe luna aceeasta cand am facut neprotejat, in rest NUMAI protejat cu prezervativ. Mereu cand facem neprotejat o pun sa faca test de ovulatie sa ma asigur ca nu e niciun risc si nu ejaculez in interior, a fost pentru prima data cand am facut asta. Mentionez ca luna trecuta a avut o anexita...sa fie si asta o cauza. Niciodata in 5 ani nu mi-a dat gres metoda calendarului si de asta sunt un pic mai bulversat. Orice raspuns e bine venit!
4 comentarii
0
19-03-2012, ora 10:20
marinelutza
Nu este medic/terapeut
marinelutza
Nu cred ca este insarcinata, e doar o dereglare. Mai ales daca a avut o anexita si a luat si tratament, sigur i s-a dereglat ciclul, pentru ca orice problema medicala la organele genitale afecteaza ciclul menstrual. Stai linistit, mai ales ca ati facut testul de ovulatie si a iesit negativ, si in plus zici ca era in a 26-a zi de menstruatie. Dar de acum incolo aveti grija ca o data ce ciclul menstrual nu mai este regulat, metoda calendarului devine periculoasa si mai ales nesigura. Sunt foarte multe metode de contraceptie si e pacat ca nu le folositi pentru linistea voastra. Succes si revino sa ne spui ce ati facut.
0
19-03-2012, ora 14:53
a0109
Nu este medic/terapeut
a0109
mersi mult marinelutza...asteptam, zice ca are simptomele menstruatiei..te anunt cand o sa fie ok. si ma gandeam ca metoda calendarului devine nesigura cum ai zis si tu! te tin la curent oricum
0
20-03-2012, ora 21:42
a0109
Nu este medic/terapeut
a0109
a fost ok...i-a venit azi. m-am impacientat putin. pe viitor o sa fim mai atenti cu metoda asta.!
0
20-03-2012, ora 22:12
marinelutza
Nu este medic/terapeut
marinelutza
a0109, ma bucur ca s-a rezolvat, atentie de acum incolo, mai ales acum. Sanatate multa va doresc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Metoda calendarului
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Testele de ovulație
  •