testul de sarcina are a 2-a linie foarte putin vizibila ce sa inteleg sunt sau nu insarcina?

27-07-2010
marina rotaru
Nu este medic/terapeut
marina rotaru
Am si eu o intrebare si am dori un raspuns cat mai curand posibil.pe data de 5 iulia am avut ultima menstruatie pe 21 iulie am mers la un control ginecologic si mi s-a spus ca urmatoarele 5 zile sunt in perioada fertila, numai ca pe data de 25 m-a patat nu imi pot da seamna daca e vorba de menstruatie (este putin mai deschisa decat in generelal)simptome specifice sarcini am :imi este greata dimineata, manca foarte des, temperatura bazala este peste 37, 2, am arsuri abdominale, sanii sunt mariti, iar testul de sarcina are a 2a linie foarte putin vizibila ce sa inteleg sunt sau nu insarcina??eu imi doresc foarte mult un bebe.va multumesc MULT
3 comentarii
0
27-07-2010, ora 15:10
crystyna.cryss
Nu este medic/terapeut
crystyna.cryss
Buna Marina deci dak testul de sarcina indica 2 lini sh ai acele simtome.esti insarcinat dupa pererea mea :) my fa un test de sarcina sh te vei lamuri sigur (dar treb sal faci de dimineata cand mergi prima data la baie;)
0
27-07-2010, ora 16:17
marina rotaru
Nu este medic/terapeut
marina rotaru
Buna, am facut chiar 2 dar a 2-a linie nu este foarte pronunta, iar faptul ca pe mine m-a patat m-a dat peste cap teribil de tare nu imi pot da seama daca e vorba de menstruatie(culoare este rosie si nu imi curge la fel de mult ca la o menstruatie obijnuita):((nu stiu ce sa cred
0
27-07-2010, ora 17:03
crystyna.cryss
Nu este medic/terapeut
crystyna.cryss
Buna Marina sanii ti sau intarit te dor?(cele 2 lini se fac doar dak ai vreo infectie.poate sa iti dea gres testul sh simtomele)
dar dak nu poate fi bebe.de cat timp ai aceea menstruatie?avand in vedere ca acele pete nu sunt normale adik culoarea este sh asta un semn de intrebare(sh asta poate da de inteles ca este o sarcina)nush sigur;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •