testul papanicolau

22-05-2006
rino_ichi
Nu este medic/terapeut
rino_ichi
am cervicita pe colul uerin, rezultatul la test este frotiu tip trei, am cancer?va rog raspunde-ti.
10 comentarii
0
22-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Probabil ca nu aveti cancer sica acel stadiu 3 este inflamator.Totusi, ginecologul dvs precis ca va prescrie tratamentul adecvat si va repeta testul dupa aceea, asa fel incit sa se asigure ca nu este nici o modificare malina
0
22-05-2006, ora 00:00
rino_ichi
Nu este medic/terapeut
rino_ichi
multumesc, doamna doctor, pe test scrieasa:celule din toate straturile, polinucleoase, flora cocobacilarara si mai departe nu mai inteleg
0
23-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Urmati tratamentul prescris pentru cervicita.probabil ca e un stadiu 3 inflamator, firesc in cazul unei astfel de afectiuni. Dupa vindecare repetati testul, va fi stadiul 2 foarte probabil. Succes
0
23-05-2006, ora 00:00
rino_ichi
Nu este medic/terapeut
rino_ichi
multumesc, fac tratament din luna martie, de ce dureaza asa de mult? mi-am facut trei teste, toate la fel.
0
25-05-2006, ora 00:00
rino_ichi
Nu este medic/terapeut
rino_ichi
am fost ieri la control la policlinica mare si mi-a spus ca nu mai am glanda mamara, ce inseamna, va rog raspundeti
0
29-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Sincer, nici eu nu prea inteleg ce inseamna.glandele mamare sunt sinii.ati facut o mamografie?Daca nu, poate ar fi bine sa faceti, bilaterala, tocmai pentru a investiga glandele mamare.
In ceea ce priveste cervicita si rezultatele examenului PAPS, singura varianta pe care o intrezaresc este ca nu faceti tratamentul potrivit. Sau il faceti, dar va reinfectati ulterior cu microbul cu pricina.
0
29-05-2006, ora 00:00
rino_ichi
Nu este medic/terapeut
rino_ichi
multumesc frumos, din luna martie si pana acum am luat vreo sase retete, viata sexuala nu am deoarece mi-ainterzis medicul
0
30-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Indraznesc sa va recomand sa mai cereti si o a doua opinie...si sa repetati testul in alta parte.
0
30-05-2006, ora 00:00
rino_ichi
Nu este medic/terapeut
rino_ichi
multumesc
0
10-06-2006, ora 00:00
rino_ichi
Nu este medic/terapeut
rino_ichi
am fost cauterizata saptamana trecuta-luni, dar am o scurgere abundenta alb-galbuie si f f urat mirositoare, ce pot sa iau pana ajung la doctor?am luat de capul meu oxacilina, nistatina si ovule, nu mai am bani acum sa merg la doctor.va rog sa-mi raspunde-ti.multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul Papanicolau
  • Am făcut testul Papanicolau. Ce înseamnă rezultatul?
  • Testul Babeș Papanicolau ar putea ajuta la depistarea mai multor tipuri de cancere ginecologice
  • Cum se depistează cancerul de col uterin?
  • Rezultat Papanicolau anormal - ce urmează?
  • Ce înseamnă celule endocervicale prezente (explicații)
  •