timpan perforat

02-09-2008
mihai romanul
Nu este medic/terapeut
mihai romanul
buna seara
am 15 ani si am un timpan perforat in urma unei lovituri. am avut doua interventii chirurgicale dupa care timpanul tot perforat este. intrebarea mea este daca s-a operat cineva in strainatate sau stie cineva clinica orl care sa faca operatii pe timpan. sincer mi-e frica sa mai incerc in tara.
8 comentarii
0
19-02-2009, ora 21:27
valyano
Nu este medic/terapeut
valyano
salut, o sa-ti spun eu ce sa faci.In primul rand lasa-ma sati spun ca si eu am avut ca si tine akum 2 ani aceiasi problema ma lovit cineva la ureche in piscini, sub apa, am fost praf si am suferit interventii chirurgicale si mau facut si mai praf adica inca o gaura in timpan si nu stiam unde sa ma duc si ce sa fac asa ca un unchi din buc ma sunat si mia zis ca o sa ma duc el la cine trebuie si asa a si fost.Am fost la profesorul ciuchi, eu zic ca e cel mai bun din tara si din europa dar lucreaza la o policlinica particulara, operatia os a t conste 900 d euro, dar iti garatez ca t face super super bine.Uite adresa( strada alexandru serbanescu nr 87, sector 1, bucuresti-in cadrul hotelului phoenicia.uite si nr d tel 0212321028, 0723501900 uite si mailul drgciolacov@yahoo.com-asta e patronu super doctor si el la randu lui da e pt implat de silicon el asa uite si o adresa d net www.medicoclinique.ro si dute fara frica are cele mai performante aparate o sati faca anestezie generala(totala)nu o sa simti nimik pana si anetezia la ei se face cu ajutorulul unui tub p care til pune la gura sti tu cum nu ca astia iti ingauresc venele si tot nu isi face efectu in fine dute nu mai sta si fata bn daca mai ai nevoie d ceva sami scrii.sa ne auzim cu bn mihai
0
19-02-2009, ora 21:30
valyano
Nu este medic/terapeut
valyano
aaaaa ca uitasem sati zic si eu inainte de a ma duce la dimnul profesor tot 2 operatii mai facusem inainte si degeaba si numai dansul ma facut bine. ciao
0
24-03-2009, ora 12:15
mihai romanul
Nu este medic/terapeut
mihai romanul
multumesc mult pentru raspuns sper sa-mi fie de folos. am sa iau cat de curand posibil legatura cu centrul medical respectiv sunt f curios si totodata nerabdator. daca am sa-mi fac operatia in vara am sa-ti scriu dupa ms mult din nou pa pa
0
24-03-2009, ora 21:43
valyano
Nu este medic/terapeut
valyano
nu mai astepta asa d mult ca eu deabia dupa 6 luni am fost la dansu si mia spus ca daca mai stateam asa nu putea sa ma rezolve cum trebuie
0
24-03-2009, ora 21:49
valyano
Nu este medic/terapeut
valyano
sau macar protejeaza-te pana o sa ajungi acolo, nu baga capu sub apa sub nicio forma sa nuti intre apa in ureche vata in ureche cand iesi afara si bate vantu nu sta in curent si fara casti sau handsfree, si sa te mai invat ceva cand iti faci dush inmoaie vata in ulei si pune in ureche, ca doar sti ca apa nu trece prin ulei.Multa bafta oricum tu o sa t faci bine 100% ca esti foarte tanar si nu o sa fie problema
0
22-02-2013, ora 23:23
alexandru0007
Nu este medic/terapeut
alexandru0007
am primit si eu un capac de la un coleg la ureche, si am simtit urechea infundata, auzeam sunete gen de parca ar trece un camion pe langa mine. Iar akm nu mai aud cu urechea chiar asa de bine, nu suport zgomotul si tot mai aud de parca ar trece un camion pe langa mne cate odata. (este a 2-a zi)
0
24-02-2013, ora 11:26
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
poate fi timpanul perforat
Nu dai apa in ureche si alte picaturi
luni urgent la orl
poate sa.ti afecteze auzul pe tot restul vietii
0
27-08-2016, ora 01:18
Andrea B
Nu este medic/terapeut
Andrea B
Buna seara.Am rugamintea daca puteti sa imi raspundeti la o intrebare.Sotul meu are o ureche infundata.S.a intamplat a doua zi de cand a aterizat cu avionul.A mers cam dupa 3 zile la spital in anglia iar medicul de acolo i.a spus ca are timpanul perforat cam de marimea unei monede de 5 bani.I-a dat amoxicilina de 500 mg de 3 ori pe zi dar sotul mi-a spus ca ii curge din ureche un lichid incolor si miroase putin.Va rog sa imi spuneti mai multe.Sunt disperata nu sunt cu el..am citit atatea pe internet si m-am cam speriat.Va multumescc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Implant din mătase pentru tratarea timpanului perforat
  •