tiuit de ureche

02-09-2011
catalin1988
Nu este medic/terapeut
catalin1988
buna seara, am si eu o problema ma confrunt de 3 ani cu un tiuit in ureche, am urmat mai multe tratamente (bilobil, betaserg, nova multivitamine) si nu am obtinut niciun rezultat, de o perioada de timp am si dureri de cap si nu mai dorm, iau de vro 2 ani de zile rivotil ( pt dormit) si nu mai are nici un efect. va rog ajutatima va multumesc
9 comentarii
0
02-09-2011, ora 19:02
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
inainte de a incepe alte tratamente este cazul sa faceti cateva investigatii sa aflati originea acufenelor.. numai in acest caz o sa aveti rezultat pozitiv
Conteaza Tensiunea arteriala, Varsta, inaltimea, Greutatea
investigati posipilele probleme cardiace si a vaselor ( carotida, artere vertebrobazilere)
faceti un fund de ochi.. unde se vede starea vaselor sangvine cerebrale
INvestigati rinichii, colesterolul, coloana cervicala
0
03-09-2011, ora 01:52
Sandovici Florentina
Nu este medic/terapeut
Sandovici Florentina
Buna ziua, am si eu o intrebare- de cativa ani (2-2, 5) ma dor coatele in special noaptea. Am un somn destul de agitat si ma intorc de multe ori, cand ma sprijin in cot am o durere crunta.Ziua nu o simt, sau poate nu ma doare-nu am facut nici un tratament folosesc doar creme antireumatice dar fara niciun rezultat. Va multumesc anticipat.
0
03-09-2011, ora 07:43
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
investigatii la Reumatologie..si poate la ORL.. daca ati avut amigdalite pultacee dese
0
04-09-2011, ora 15:10
catalin1988
Nu este medic/terapeut
catalin1988
inca o intrebare medicamentul clear tinnitus este bun?? sau ii face lumea reclama sal vanda?
0
02-11-2011, ora 17:16
catalin1988
Nu este medic/terapeut
catalin1988
ce medicamente as putea folosi (tiuit de urechi, vartej)
0
02-11-2011, ora 19:26
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
catabesst
clear tinnitus.. este un medicament pe care scrie clar indicatiile. ajuta la acei care au acele indicatii
mai recititi atent mesajul meu de pe 2.09.
si facet investigatiile necesare
0
06-06-2012, ora 23:14
almma_almma2000@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
almma_almma2000@yahoo.com
d-l dr. imi aud bataile inimi in urechea dreapta, sunt hipertensiva dar acuma am tensiunea 12 cu 6, deci cind imi aud bataile inimi in ureche am tensiunea 12 cu 6, nu depasesc 12.multumesc anticipat
0
07-06-2012, ora 08:30
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuie facuta o angiografie de vazut daca nu este o anomalie a unui vas sangvin
0
07-06-2012, ora 12:57
almma_almma2000@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
almma_almma2000@yahoo.com
multzumesc din suflet ptr raspuns...sa aveti o zi frumoasa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Australia. Unul din patru adulți suferă de tinitus, o tulburare ce determină un „țiuit în urechi”
  • Efectele indirecte ale COVID-19 asupra tinitusului, o condiție comună manifestată prin „țiuit” în urechi, discutate de cercetători
  • Un potențial tratament pentru tinitus, dezvoltat după două decenii de cercetare
  • Tinitusul sau țiuitul în urechi ar putea duce la pierderea auzului? (studiu)
  •