Tiuit in urechi

06-10-2017
GeaninaEugenia
Nu este medic/terapeut
GeaninaEugenia
Buna ziua.De vreo 2 luni am un tiuit incontinuu in urechi, pa care il aud numai daca este liniste.Ma doare coloana.Am fost la ORL mi a spus ca nu am nimic.Mi a dat Acutil, il iau de ceva timp si nici o ameilorare.Am fost la cardiolog si mi a zis ca nu am nimic la inima.Amandoi doctorii mi au spus ca am spondiloza si de acolo simptomele.Nu stiu ce sa mai iau.Multumesc.
3 comentarii
0
06-10-2017, ora 20:18
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
depinde de varsta, inaltime si KG DVS
trebuie sa stiti ca circulatia cerebrala depinde de calitatea sangelui, care este strans dependenta de starea tractului digestiv, intestinelor..si se face sangele mai gros si mai vascos doar datorita alimentelor si proastei hidratari
0
07-10-2017, ora 09:02
GeaninaEugenia
Nu este medic/terapeut
GeaninaEugenia
Am 34 de ani, 1.62, 48 kg, o fetita de 4 ani.M am programat la un fund de ochi pe 25 ptr ca am miopie, port ochelari.Poate aflu vreun raspuns.O sa ma duc si la neurolog.Sper sa aflu ceva, ptr ca nu ma odihnesc noaptea cum trebuie.Mentionez ca tiuitul a aparut dupa ce am avut o usoara depresie asta vara.Am luat stresclin, vagostabil.Eu sper sa fie totusi de la cervicala, sa nu fie mai grav.Multumesc ptr. raspuns.
0
08-10-2017, ora 15:53
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
48 de Kg e putin
faceti consult la Gastrologie
Adaugă un comentariu / răspuns

09-10-2017, ora 13:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Propolgemma
Propolgemma – tratamentul inovator pentru afecțiuni ale gâtului și cavității bucale asociate cu senzații de durere și sensibilitate la deglutiție. Prin formarea unui strat protector activ, dispozitivele medicale inovatoare dezvoltate de Aboca, calmează iritația și reduc hipersensibilitatea, atenuând senzația de disconfort. Produsul poate fi folosit preventiv în cazul expunerii la agenți externi agresivi sau iritanți (frig, fum, smog). Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O aplicație pe telefon ar putea trata țiuitul în urechi
  • Aplicația Activ (by ROmedic)
    Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
    Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK