Tiuit urechi de mai bine de 4 luni

19-03-2018
Madalina008
Nu este medic/terapeut
Madalina008
Buna ziua, scriu in speranta ca cineva are un raspuns pentru mine, acum 5 luni in noiembrie 18, m-am trezit cu urechiile teribil de infundate, ma auzeam pe mine cand vorbeam dupa cateva zile de urechi infundate, s-au desfundat intr-un final.dar ce sa vezi, am ramas cu un tiuit CONTINUU, in urechea stanga efectiv inebunesc am fost la orl si nu am ceara mi-am facut audiograma si intradevar nu aud la fel de bine cu urechea stanga..nu mai stiut ce sa fac sa treaca este un chin zi de zi... am si tensiunea mica fr multe ori 8 cu 6. Nu stiu ce ar putea fi am inceput sa iau stugeron, betaserc, ginko, fara rezultat insa...le iau de o sapta ana... ce sa mai fac ? In 2 aprilie merg iar la orl... credeti ca ar putea trece am citit tot internetul cu si despre tinitus imi e frica sa raman cu asta toata viata...mentionez ca in dimineata aceea am aflat ca mama prietenului meu a murit. Are vreo legatura ? Eu deja eram cu urechiile infundate.
8 comentarii
1
19-03-2018, ora 18:04
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 trebuie sa stiti.. ca tiuitul NU e o boala... este un Vaertisment ca aveti circulatia cerebrala proasta
2 de aici e in putearea DVS sa intelegeti unde e gresala... poate alimente multe si grase, poae hidratare proasta, poate probleme intestin, ficat, rinichi, inima
3 Varsta, sex, inaltime si cate KG aveti/?
tensiunea arteriala la trezire si in curzul seriii ???
ce tratamente ati luat ?
0
19-03-2018, ora 20:17
Madalina008
Nu este medic/terapeut
Madalina008
Nu beau doi litrii de apa sigur... alimentatie..mananc orice si kfc... si ciorba mamei...si salate..de toate, am 25 de ani, 57 kg si 1.71 mi-am luat tensiunea acum, era normala 120 cu 77. Am inceput sa iau stugeron betaserc si ginko vreau sa stiu daca cele trei intersecteaza cumva... simt ca imi pulseaza capul de la ele. E ok sa le iau impreuna ? Precizez ca probleme cu ficatul nu stiu sa am...mi-am facut ecografie abdominala, dar am avut transaminazele marite la 260 si 180 au scazut dupa ce am refacut analizele insa nu sub limitele normale. (sex feminin)
0
19-03-2018, ora 20:42
Madalina008
Nu este medic/terapeut
Madalina008
Mi-am luat tensiunea acuma. 75 cu 52. si pulsul 57
0
19-03-2018, ora 21:03
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu sunt normale asa variatiii
e clar ce e o problama la fiacat si posibil uneel grasimi ( lactate, dulciuri) nu se dgear si fac sangele gros, vascos
acolo e de lucrat
tratamentul pare cam agresiv pentru 25 de ani.
trebuie luate cate 1, la distanta.una de altele
0
19-03-2018, ora 21:07
Madalina008
Nu este medic/terapeut
Madalina008
Ok..am programat oricummsi analize la sange din nou... sa le iau la distanta deci ?? Ginobiloba dimineata ? Betaserc si stugeron cand ? Se poate sa fie de la ficat si sa aiba legatura cu urechea ?? Desi mi s-a spus ca aud mai putin cu ea..sa aiba leg cu ficatul ? Colesterolul acum cateva luni era la 200... trebuia sa fiu sub 200...cum sugerati sa iau medicamentele ?
0
20-03-2018, ora 08:47
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
calitatea sângelui care oxigeneaza creerul si urechea..se face in intestine si ficat...
betaserc la pranz
stugeron seara
0
20-03-2018, ora 10:34
Madalina008
Nu este medic/terapeut
Madalina008
Ok, voi facae tratamentul asta cam 2 3 luni ? Pana atunci sa nu ma astept la multe rezultate ? Decat dupa 2 luni probabil..
0
23-03-2018, ora 18:40
Wou
Nu este medic/terapeut
Wou
Bună ziua am și eu o întrebare soțul meu are otita acuta este cu tratament antibiotic dar are un tiuit în cap poate fi de la otita sau este vorba de altceva Mulțumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.