TPSV

24-09-2005
MONIK
Nu este medic/terapeut
MONIK
Am fost diagn cu TPSV (puls 280/min)si am facut un studiu electrofiziolog+ablatie; m-a ajutat pt ca nu mai fac tahicarie atat de des si puls atat de ridicat DAR mi se mai intampla ca in cazul urmator: seara am mancat un sandwich+struguri; am adormit repede fiind f obosita;ma trezesc in max 1 ora cu senzatia ca tb sa merg la toaleta;eram f ametita si cand mi-am pus mana la gat pulsul era f ridicat (cunosteam senzatia);am luat CA +metroprol 1/2 si dupa ce am fost la toaleta am mai luat miere cu apa;abia apoi m-am linistit;nu inteleg legatura intre digestie si tahicardie.Mi se intampla destul de des sa ma trezesc dupa ce adorm fie speriata cu ameteala si puls marit (destul de marit !) fie cu nevoia de toaleta si ameteala cu puls marit.Mai am senzatie de lesin/ameteala/panica (toate 3 concomitent) daca indraznesc uneori sa fumez o tigara.
21 comentarii
0
17-10-2005, ora 00:00
dani
Nu este medic/terapeut
dani
sal si eu am tpsv as vrea sa stam de vorba daca vrei.
0
15-12-2005, ora 00:00
roz
Nu este medic/terapeut
roz
sunt si eu cu tpsv.unde a-i facut ablatia.
0
15-12-2005, ora 00:00
roz
Nu este medic/terapeut
roz
solicit un raspuns din partea unui medic referitor la ablatia din tpsv, ce inseamna si unde poate fi efectuata
0
15-12-2005, ora 00:00
roz
Nu este medic/terapeut
roz
solicit un raspuns din partea unui medic referitor la ablatia din tpsv, ce inseamna si unde poate fi efectuata
0
19-03-2006, ora 00:00
6i6i
Nu este medic/terapeut
6i6i
care este procedura si care sunt costurile pentru efectuarea unei ablatii la timisoara?
0
19-03-2006, ora 00:00
6i6i
Nu este medic/terapeut
6i6i
care este procedura si care sunt costurile pentru efectuarea unei ablatii tpsv la timisoara?
0
19-03-2006, ora 00:00
6i6i
Nu este medic/terapeut
6i6i
care este procedura si care sunt costurile pentru efectuarea unei ablatii tpsv la timisoara?
0
27-05-2006, ora 00:00
RUSU IOAN
Nu este medic/terapeut
RUSU IOAN
EU FAC TAHICARDIE FOARTE DES IN SPECIAL DUPA CE MANANC.IES DIN CRIZA PRIN METODE VAGALE DAR NU TOTDEAUNA.CAND NU POT, MA DUC LA URGENTA SI IES CU FOXOBION.NU FAC TRATAMENT CU NICI UN MEDICAMENT.VA ROG SA-MI SPUNETI CARE SANT COSTURILE. VA MULTUMESC. -*

(*modificat de admin)
0
08-02-2007, ora 00:00
vali_roman2007@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
vali_roman2007@yahoo.com
Nu mai mancati seara, tineti un regim mai strict, faceti sport in limita posibilitatilor fizice, incercati sa nu intrati in panica se poate efectua Ablatie in Bucuresti la Spitalul Fundeni Spitalul Militar si la multe clinici particulare la Timisoara nu stiu, nu cunosc
0
08-02-2007, ora 00:00
mmb32
Nu este medic/terapeut
mmb32
au am avut un EKG in criza, , , , , , , , , iar Dnul Dr Ciudin a vazut clar ca am doar o singura cale si mi-a facut direct ablatie!!!! dar nu are nici o legatura mancarea cu crizele de inima, citeste pe net tot despre WPW!, , , , , , , , NU SE FACE ABLATIE LA NICI O CLINICA PARTICULARA IN ROMANIA!!!!! VA SPUN DIN PROPRIE EXPERIENTA!!!! IN PRIMUL RAND DR CIUDIN ARE CEAM MAI LUNGA EXPERIANTA IN ABLATII DIN ROMANIA!!!! RESTUL SUNT COPII MICI!!!
0
08-02-2007, ora 00:00
mmb32
Nu este medic/terapeut
mmb32
OAMENI BUNI AM SCRIS IN EUROPA PT ABLATIE SI IN AMERICA!!!! STIU TOT CE SE PAOTE STI DESPRE WPW, M-AM DUS SA FAC ABLATIA, , , , , F SIGURA PE MINE!!! SI REUSIT!, , , , , , , , ,
0
30-03-2007, ora 00:00
vali_roman2007@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
vali_roman2007@yahoo.com
Pt mmb32 esti sgur de cea ce spui, se ef Ablatie si la SMC si la Sp Fundeni si la Spit MAI in Bucuresti, ai disc cu Prof CIUDIN sau cu Prof APETREI tu personal vrodata lasa nr de esire al fisei de ex daca ai fost la frun spita in tara dar am uitat tu ai fost afara. sa fim seriosi... visezi cam mult sau deviezi. spune ceva concret daca vrei sa ajuti pe cine cu ceva lasa un nr de telefon de la un spital bun. SMC Buc 021 319 30 51Clinica Cardiologie-Aritmologie
0
30-03-2007, ora 00:00
vali_roman2007@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
vali_roman2007@yahoo.com
mmb33 ai ef ablatie fara studiu electrofiziologic ? ai efectuat un EKG HOLTER ? cred ca nu.
0
30-03-2007, ora 00:00
mmb32
Nu este medic/terapeut
mmb32
am avut holter, da, am facut ablatie fara studiu electrofiziologic, SI A FOST UN SUCCES ABLATIA MEA, AM DOUA LUNI DE LA ABLATIE SI AM O VIATA PERFECT NORMALA!!!!!!!vali. vali, , , , , comentariile tale nu ma intereseaza, , , , , , , , , , doctorii tot oameni sunt. iar unii dintre ei sunt deosebiti, ca dnul dr Radu Ciudin !!!! O PROGRAMARE LA CLINICA DIAGNOSIS DIN BUCURESTI , LA DNUL DR RADU CIUDIN !!!!!ESTE PRIMUL PAS !!!!!! PT TOTI CEI CARE AU NEVOIE !!!!
0
12-06-2007, ora 00:00
kane
Nu este medic/terapeut
kane
mmb32 ai o adresa de mail sau yahoo? si eu am wpw si vreau sa scap.
0
12-06-2007, ora 00:00
RUSU IOAN
Nu este medic/terapeut
RUSU IOAN
Pt.Kane:- Eu am facut ablatia anul trecut la Timisoara.Multumesc lui D-zeu, Inafara de unele mici extrasistole [-cand sant tare obosit] MA SIMT FOATRE BINE..Merita facuta...chiar de ar fi sa mananci doar odata pe zi. Eu am tras 20 de ani cu tpsv.
0
15-06-2007, ora 00:00
Cosmin_B
Nu este medic/terapeut
Cosmin_B
pt. Rusu Ioan : si eu vreau sa fac ablatie la Fundeni. Ce ai simtit in timpul operatiei? Cat a durat etc. ???
0
15-06-2007, ora 00:00
mmb32
Nu este medic/terapeut
mmb32
pt cosmin_b.te aduce dr in criza de tahicardie pe care o ai de obicei, vede exact unde este calea aberanta si apoi o inchide, o arde pus si simplu.ceea ce vei simti tu este o caldura puternica cand o arde, asta este cel mai intens lucru pe care il simti, dar suportabil, bineinteles.
0
16-06-2007, ora 00:00
Cosmin_B
Nu este medic/terapeut
Cosmin_B
Multumesc mult ! Chiar asta ma interesa pentru ca am banuit eu ca ceva simti cand face "arderea" cu radiofrecventa. Oricum cred ca o sa suport pt. ca sunt genul care suporta cam orice numai sa scape de boala.
De exemplu odata la dentist nu-i reusise anestezia, imi amortise tot capul numai maseaua nu... asa ca mi-a curatat acolo cu "bazaitorul" pe viu dar n-am zis nimic (bineinteles ma trecusera toate caldurile) vroiam doar sa scap de durerea de masea si sa pot manca !
0
14-01-2009, ora 22:41
eu cu mine
Nu este medic/terapeut
eu cu mine
Cat de grave sunt TPSV-urile ? Daca sunt frecvente, e grav? Extrasistolele pot fi debutul lor, ele sunt grave ? Consecintele pot fi grave ? Acel studiu electrofiziologic e riscant ? Dar ablatia ?
0
20-05-2012, ora 18:41
zaineapaula
Nu este medic/terapeut
zaineapaula
Am si eu TPSV 10 ani la inceput crizele erau foarte rare o data pe an dar acum s-au indesit si tin tot mai mult cateva ore si dupa crize imi revin foarte greu am dureri in piept si pulsul se mareste la 100 120 in fiecare zi. vreau sa stiu daca TPSV se incadreaza la grad de handicap pentru ca eu am intrebat medicul de familie si a zis ca nu se incadreaza, poate cineva sa ma ajute cu un raspuns.Am avut si dopler si imi apareau frecvent extrasistole.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Spray nazal pentru tratarea tahicardiei paroxistice supraventriculare
  •