TPSV

24-02-2015
ddiana
Nu este medic/terapeut
ddiana
Buna ziua. Problema mea e putin mai complicata si nu prea pot sa-i dau de cap. Saptamana trecuta am facut un holter si rezultatul a fost tpsv repetitiva 'nesustinuta'(daca am citit bine ultimul cuvant; nu prea inteleg scrisul). De aproximativ 2 ani sunt diagnosticata cu astm pentru care iau trat.cu Symbicort si cu hta gr.I (in ultimul an a fost tinuta sub control fara medicamente. Am luat Noliprel inainte). Pana aici, toate bune. Din cate am citit si am inteles sunt unele medicamente antiaritmice care sunt contraindicate in astm, dar sunt si antiaritmice care sunt contraindicate in sarcina (doresc sa raman insarcinata). Ultimul medic cardiolog la care am fost mi-a dat trat.cu diltiazem pe care nu l-am luat. Daca v-ar fi de ajutor sa va spun si simptomele: palpitati (cateodata simt ca si cand s-ar rostogoli inima in piept), dureri in piept (senzatie de strangere, apasare), ameteli (rar presincopa), oboseala accentuata la sfarsitul episadelor de tahicardie. V-as ramne recunoscatoare daca mi-ati putea da un sfat.
Va multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.