transpir foarte mult la axila

22-05-2007
scorpions
Nu este medic/terapeut
scorpions
transpir foarte mult la axila, tinand cont ca vine vara e destul de neplacut.am folosit tot felul de deodorante antiperspirante dar fara nici un rezultat.as vrea sa stiu ce se poate face in cazul acesta?
ce medicamente exista?am auzit ca ar exista niste injectii care se fac, ce fel de injectii sau ce alte medicamente imi puteti recomanda care sa aiba efect.va rog sa imi rasp.
8 comentarii
0
23-05-2007, ora 00:00
sledge
Nu este medic/terapeut
sledge
se fac injectii cu botox.
e f f f scump.
1000euro
nu exista medicamente, nici tratament. e o dereglare hormonala care nu poate fi tratata.
din cate stiu eu...
0
23-05-2007, ora 00:00
scorpions
Nu este medic/terapeut
scorpions
ms pt rsp..dereglarea hormonala o sa o am toata viata sau pe parcurs se va remedia?ce antiperspirante imi puteti recomanda?
0
24-05-2007, ora 00:00
sledge
Nu este medic/terapeut
sledge
depinde de corpul tau...depinde si de cati ani ai...daca esti tanare (18-20 ani) poate ca mai tarziu n-o sa mai fie asa rau.
antiperspirante nu stiu nici unul care sa ajute sa nu mai transpiri.
vezi ca in acest site sunt scrise pe undeva niste retete special pentru asta.
insa nu mai stiu unde am gasit :(
0
24-05-2007, ora 00:00
scorpions
Nu este medic/terapeut
scorpions
multumesc inca o data pt rsp...am 19ani, am auzit ca exisxta un roll-on numit MAXIM si ca ar da rezultate.este intradevar bun sau este doar un produs la care i se face reclama pt a fi vandut?
0
25-05-2007, ora 00:00
sledge
Nu este medic/terapeut
sledge
nu am auzit de el. daca e reclama la TV atunci.si la Rexona se face reclama.daca ti-a zis un medic.nush
mergi si tu la un dermatolog sau un doctor care se ocupa de asta.
dc afli ceva sa-mi spui.
0
26-05-2007, ora 00:00
Dr.Soare
Nu este medic/terapeut
Dr.Soare
Tratamentul hormonal poate da rezultate foarte bune.
Dr Soare
0
27-05-2007, ora 00:00
sledge
Nu este medic/terapeut
sledge
si cam in ce ar costa acest tratament? eu am facut un tratament homeopat si nu a dat nici un rezultat. si oricum, o consultatie la un medic homeopat costa vreo 80 de lei, ceea ce mi se pare extrem de mult.
multumesc
0
02-06-2007, ora 00:00
xfile
Nu este medic/terapeut
xfile
aceasi problema cu transpiratul la axila o am si eu de mai bine de 3 ani.la mine cred k este la nivel psihic...k si la multii altii.obsesia k transpiri te face sa transpiri si mai tare.EU daca stau in casa sau dorm nu am nici un fel de problema., , in schimb la orice emotie indeferent k e de tip pozitiv sau negativ curge apa dee la subrat si daca sunt in sitautii critice atunci kiat siruieste.Momentan am fost la un endocrinolog si o sa-mi fac un set complet de analiza, Am inteles ca singura solutie temporara pt asa ceva ar fi Dysport(botox ) in rest nu prea au mare efect, Mai sunt si deodorantele acelea maxim
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce unii oameni transpiră mai mult decât alții
  • Remedii și sfaturi pentru transpirația abundentă, exagerată
  •