transpir foarte tare

24-03-2009
alina85
Nu este medic/terapeut
alina85
buna ziua, am si eu o intrebare in legatura cu transpiratia..in principiu la subrat dar uneori si la picioare si in palme!nu e urat mirositoare dar e foarte deranjanta!in special vara si nu numai, uneori iarna chiar daca simt ca mi-e frig tot transpir la subrat! sare in exces nu consum, dar am observat ca majoritate timpului e pe sistem nervos, cand am ceva de facut sau trebuie sa merg intr-un anumit loc si sunt putin stresata dar fara motive inteimeiate transpir ff repede!vara nici nu imi vine sa ma imbrac in culori deschise ca ma simt prost sa se vada urme de transpiratie!am incercat tot felul de antiperspirante si cu pundra dar nimic nu pare sa functioneze!va rog un sfat!
2 comentarii
0
25-03-2009, ora 10:11
sim1973
Nu este medic/terapeut
sim1973
Buna Alina. Eu ti-as recomanda pe o perioada de 2-3 luni sa incerci un produs usor: Vagostabil, care are o combinatie de calciu, magneziu, extract de paducel, extract de melisa si ar trebui sa iei macar doua pastile pe zi. Oricum rau nu iti fac, dar mai poti cere si o alta parere.
0
25-03-2009, ora 15:16
alina85
Nu este medic/terapeut
alina85
Multumesc mult de raspuns!o sa incerc nu am nimic de pierdut!sper doar sa functioneze cat de cat..sanatate multa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.