transpiratia

06-08-2008
RALUKA12345
Nu este medic/terapeut
RALUKA12345
buna ziua.ma confrunt cu un fenomen destul de ciudat dar totodata enervant si am ajuns la concluzia ca poate fi o boala...ceva.am 22 de ani si transpir in unele locuri putin aiurea...adica pe spate, sub sani...si pe suprafata capului.transpir si cand e cald afara...30 grade totusi...dar si cand sunt nervoasa sau...pur si simplu...transpir..ce credeti ca poate fi?va multumesc
2 comentarii
0
06-08-2008, ora 00:00
xfile
Nu este medic/terapeut
xfile
buna ziua.este normal sa transpiri mai ales cand este cald afara.in ce priveste restul situatiilor (stres nervi etc) e vorba de tine si de felul tau de a fi.nu te concentra prea mult pe acest lucru...mananca sanatos si fa sport si problema se poate atenua in timp.daca esti putin mai emotiva sau ai unele probleme cu nervii incearca un ceai antistress.are un efect f bun.deasemenea poti incerca sedatif pc(este un medicament homeopat ieftin si bun).eu il iau cand am stari de neliniste si in gen ajuta si in probleme cu transpiratia.eu spre ex transpir f mult la subrat(hiperhidroza axiala) dar nu mereu...doar pe sistem nervos.deci iti recomand o viata cat mai frumoasa si ai grija sa ti-o faci sa fie astfel.sanatate si succes
0
12-10-2009, ora 18:04
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu este deloc normal sa transpiri asa, mai ales la 22 de ani...aceste transpiratii arata o dereglare in metabolism.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.