transpiratie

21-02-2011
capt
Nu este medic/terapeut
capt
EU AM O FORMA DE PSORIAZIS GENERALIZAT.ESTE POSIBIL SA FIE DE AICI?
IATA DESPRE CE E VORBA:DE 5 ANI TRANSPIR IN PERIOADA DE VARA NUMAI PE PARTEA STANGA A CAPULUI, CEALALTA PARTE ESTE USCATA.DACA STAU LA SOARE SI MAI FAC SI UN PIC DE EFORT TOATA FATA PE PARTEA STANGA SE INROSESTE, IAR CELELTA PARTE RAMANE CULOAREA PIELII.IN RESTUL CORPULUI TRANSPIR UNIFORM(NORMAL).AS VREA SA PRECIZEZ CA DACA FAC EFORT MAI MARE, DUPA CE MA DEZROSESC MA DOARE SI CAPUL PE PARTEA STANGA(NU FORTE TARE)
CE MA SFATUITI SA FAC?
ESTE TOTO FORMA DE ALERGIE SAU ALTCEVA?
2 comentarii
0
23-02-2011, ora 13:47
Olgutzas
Nu este medic/terapeut
Olgutzas
Nu stiu cat de indicat este sa stai la soare...pt ca totusi ai psoriazis, eu zic sa mergi la dermatolog(pt psoriazis) si sa il intrebi pe el si de transpiratie, poate iti spune el care e cauza si ce sa faci. Probabil pe stanga ai psoriazis, pe dreapta nu. Sanatate!
0
01-03-2011, ora 20:57
felicia447
Nu este medic/terapeut
felicia447
m-am chinuit opt ani cu hiperhidroza pe partea dreapta.in ultimul an incepusem sa am un inceput de psoriazis pe partea stinga care era extrem de uscata.
de trei zile iau EREDICANE si sint uimita de rezultat.
iti trimit saitul poate iti foloseste si tie. www.eredicane.com
traiesc inafara si am folosit toate metodele posibile sa scap de boala.
un timp am avut o ameliorare dupa acupunctura pentru citeva luni dar sedintele m-au costat zdravan.
niciodata pina acum nu am folosit ceva care sa stopeze total simptomele ca acest eradicar.
daca nu stii engleza vezi ca poti traduce pe google informatiile din sait.
sper sa-ti foloseasca.sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.