Transpiratie

19-09-2011
petronela.s
Nu este medic/terapeut
petronela.s
Buna, am o fetita de 3 ani care transpira foarte mult atunci cand adoarme, cam dupa o jumatate de ora dupa ce a adormit tb sa o schimb ca e uda hainuta pe spate, ea transpira in zona capului si pe spate. As vrea sa stiu daca se poate rezolva aceasta problema, din cauza transpiratiei la gradinita dupa 2 zile de mers deja mi-a racit.
2 comentarii
0
19-09-2011, ora 23:27
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
cautati sa aerisiti bine camera inainte de culcare,
poate chiar, geamul (de la o alta camera) deschis si usa de la camera ei la fel.
imbracati-o lejer pt. somnic...si
mai ales n-o schimbati cand doarme (puneti sub bluzita dupa ce transpira- un prosopel al ei sa fie).
Sa va traiasca sanatoasa!
0
21-09-2011, ora 14:21
petronela.s
Nu este medic/terapeut
petronela.s
Multumesc de raspuns, dar nu inteleg de ce nu trebuie sa o schimb cand doarme, ea uneori nici nu simte ca o schimb. Eu o schimb de tricoul ud in ideea de a nu raci, sa nu stea cu spatele ud.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul