Transpiratie asmitrica a fetei

26-03-2009
mirela_stefan
Nu este medic/terapeut
mirela_stefan
Salut tututor. Am o problema, ciudata pentru doctorii pe care i'am consultat. Cand fac efort fizic sau bai fierbinti, fatza (scriu cu tz sa nu se inteleaga "fiica") mea transpira numai pe partea dreapta si se inroseste pe cand partea stanga ramane uscata si de culoare normala. Cand mananc ceva fierbinte sau picant transpir invers, pe partea stanga iar dreapta ramane uscata si normala la culoare. Iarna cand e frigul mai mare eu transpir, nu pe fata, ci pe umarul stang pana pe spate, o transpiratie excesiva si rece, trece prin haine. E stanjenitor, va spun, mai ales cand transpir numai pe jumatate de fata, se uita lumea ciudat la mine... ii inteleg ca doar nu au mai vazut pe nimeni asa de "ciudat". Cand se intampla asta se poate trage o linie perfect dreapta pe mijlocul fetei mele: frunte-nas-buze-barbie. As vrea sa stiu daca cineva are aceste simptome, sau a auzit de cineva care le are. Vreau sa specific ca m'am nascut asa, sau cel putin o am de cand m'am nascut. Doctorii i'au spus mamei sa nu se mai ingrijoreze atat, mai ales ca m'a nascut greu, cu complicatii. In scorul Apgar (daca asa se cheama) am primit nota 2 pentru ca nu respiram. Acum am 22 de ani si tot nu stiu ce poate fi. Am mai intrebat si pe alte forumuri, dar din pacate nimeni nu mi'a raspuns.
Va rog mult daca ati auzit ceva asemanator, anuntati'ma.
2 comentarii
0
21-07-2012, ora 23:41
eutsunami
Nu este medic/terapeut
eutsunami
eu transpir doar partea stanga de jos pana sus nu stiu ce se intampla cu mine medicul de familie habar nu are
0
05-08-2017, ora 12:24
bogdans77
Nu este medic/terapeut
bogdans77
Buna ziua, eu am acelasi simtom doar ca pe partea deeapta;ati primit vre-un raspuns?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.