Transpiratie dupa raceala

14-04-2016
Emanuel1996
Nu este medic/terapeut
Emanuel1996
Buna ziua, in urma cu 2 saptamani am fost racit, am inceput cu febra am luat nurofen, stateam numai in pat, transpiram foarte mult de la nurofen ma schimbam si de 7 ori dupa ce luam nurofen febra trecea pe moment dar seara de obicei iar aparea, am inceput sa iau si zinat dar am facut febra si peste zinat inca 3 zile moment in care am hotarat sa merg la spital deoarece faceam febra de aproximativ 6 zile. Am ajuns la spital mi-au facut film la plamani mi au facut analizele totul a iesit ok cu exceptia faptului ca aveam putin rosu in gat si la analize leucocitele au iesit mai mari dar doctorul a spus ca e normal ca au iesit mai mari deoarece am o infectie in corp si ca de aceea fac febra dar nu au stiut sa imi spuna exact de la ce fac spuneau ca probabil e o viroza.M-au trimis la spitalul de boli infectioase unde au vrut sa ma interneze dar am refuzat deoarece toti stim cum e in spitale la noi...si atunci mi-au prescris niste medicamente mi au dat in continuare zinat, aspirina, vit C, un sirop, tantum verde am luat timp de 6 zile aceste medicamente si mi a trecut.Dar de atunci au trecut aproximativ 6 zile de cand am intrerupt tratamentul si ma simt slabit, trasnpir foarte repede si nu stiu din ce cauza am sistemul imunitar scazut ? am inceput sa iau si Pro immunitiy.Este normal sa ma simt asa si sa transpir?Astept un raspuns!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce unii oameni transpiră mai mult decât alții
  • Remedii și sfaturi pentru transpirația abundentă, exagerată
  •