transpiratie excesiva la cap

10-08-2011
maura68
Nu este medic/terapeut
maura68
Buna seara! Am o problema la care nu stiu sa gasesc o explicatie si sper sa ma ajutati. Nu inteleg de ce transpir foarte tare in zona capului mai ales cand e cald uneori chiar fara sa fac aproape nimic nemaivorbind cand fac ceva efort sau ma misc mai energic., chiar datul cu aspiratorul sau altceva ce e destul de simplu, imi provoaca otranspiratie la cap de mi se uda aproape instantaneu parul iar pefata curg rauri de transpiratie.am inceput saniau cateva minerale ca am inceput savad stelute galbene uneori, dar as vrea sa stiu care ar putea fi cauza.Multumesc
4 comentarii
0
12-08-2011, ora 18:04
dorina vasiliu
Nu este medic/terapeut
dorina vasiliu
Maura, ti am scris pe privat
0
02-10-2011, ora 12:42
Alinutza88
Nu este medic/terapeut
Alinutza88
Buna si eu ma confrunt cu aceiasi problema. As dori sa stiu daca este ceva tratament pentru asa ceva??? A'ti gasit vreo rezolvare ??
0
02-10-2011, ora 22:29
maura68
Nu este medic/terapeut
maura68
Buna! Inca nu am gasit care ar fi cauza.Poate si caldura a fost de vina, am luat si eu la sfatul farmacistului in vreo doua reprize multiminerale si acum ca temperatura a mai scazut, transpir mai putin, dar inca transpir.Daca o sa mai continui asa ma gandesc sa cer si parerea medicului.
0
09-10-2011, ora 13:16
himera60
Nu este medic/terapeut
himera60
am si eu aceiasi problema transpir foarte tare, se uda parul si curge transpiratia pe fata siroaie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce transpirăm?
  • Transpirația excesivă (hiperhidroza)
  • Glicemia ar putea fi măsurată prin analiza transpirației
  • Transpirație urât mirositoare - cauze și tratament
  • Transpiri noaptea? - lista cauzelor posibile
  • De ce unii oameni transpiră mai mult decât alții
  • Monitorizarea transpirației, cu ajutorul unor senzori speciali
  •