Transpiratie la fund

22-10-2013
ionutalex19
Nu este medic/terapeut
ionutalex19
Buna, am si eu o problema, transpir foarte mult la fund si emana un miros foarte urat, fara sa fac efort am varsta 18 ani, 55 kg si inaltimea de 1.70. Am hemoroizi de 5 luni si de atunci am inceput sa transpir, am fost si la medic si nu am rezolvat nimic mi-a dat acet unguent si supozitoare Procto-Glyvenol si au mai trecut din ei dar tot mai sunt, dar problema mea mare este cum scap de transipratia mirositoare de la fund, fac baie de 3 ori pe zi, am folosit si pudra parfumata si nimic, poate imi recomandati dmv cum sa scap de acea transpiratie. multumesc
5 comentarii
0
23-10-2013, ora 10:46
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Raspunzatoare pentru transpiratia in zona anala sunt glandele sudoripare apocrine, care dau acel miros specific fiecarei persoane. Aceste glande se gasesc in zona axilara, genitala si anala. Unele persoane au aceste glande mai. active. Si nu exista nicio solutie din pacate.

In ceea ce priveste hemoroizii, ai grija la alimentatie, nu manca picant niciodata si ai grija sa nu te constipi. Or sa treaca si or sa revina pe percursul vietii.
0
13-11-2013, ora 16:15
ionutalex19
Nu este medic/terapeut
ionutalex19
Multumesc pentru raspuns, dar chair nu exista nici un tratament sau operatie sa scap de acel miros de la fund ?
0
18-12-2013, ora 22:51
ionutalex19
Nu este medic/terapeut
ionutalex19
Nu ma ajuta si pe mine nimeni cu un sfat?
0
16-01-2016, ora 17:41
Vip Ionut
Nu este medic/terapeut
Vip Ionut
Salut, am si eu aceasi problema, sa rezolvat la cineva? Daca da spune-ti-mi si mie va rog mult. astept raspuns, multumesc...
0
16-01-2016, ora 17:41
Vip Ionut
Nu este medic/terapeut
Vip Ionut
.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce transpirăm?
  • Transpirația excesivă (hiperhidroza)
  • Glicemia ar putea fi măsurată prin analiza transpirației
  • Transpirație urât mirositoare - cauze și tratament
  • Transpiri noaptea? - lista cauzelor posibile
  • De ce unii oameni transpiră mai mult decât alții
  • Monitorizarea transpirației, cu ajutorul unor senzori speciali
  •