Tratament

23-02-2018
Anca Gabbie
Nu este medic/terapeut
Anca Gabbie
Buna ziua !
Sunt in a cincea zi de tratament cu antibiotic, ultima zi de tratament...nu mai sunt umflata deloc, insa durerea.mai este, nu durere acuta sau ceva de genu`...este suportabila doar ca incepe sa devina stresanta.
Precizez ca durerea trece cand iau nurofen forte...dupa cateva ore, iar incep sa simt ca ma doare, iar cand apas asa pe obraz, in locul in care am am avut umflatura in urma infectiei, ma doare...oare e normal ? Nu trebuia sa ma lase cu totul durerea ? Oare este nevoie de o alta radiografie ? Mie medicul mi-a zis ca infectia este la suprafata, ca e mica.dar acum nu stiu ce sa cred, plus ca gingia in arata bn, s-a inchis, nu mai vine mirosul acela urat despre care ziceam zilele trecute... Astept pareri. Multumesc anticipat !!
2 comentarii
1
23-02-2018, ora 11:50
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua,
Infectia nu trece doar cu antibiotic, tratamentul local este cheia si rezolvarea situatiei per total, si evitarea riscului de recidiva, adica de a va umfla iar. Mergeti sa vi se trateza cauza aparitiei infectiei.
Multumesc!
Mult succes!
1
23-02-2018, ora 13:55
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Daca imi amintesc bine este vorba de o extractie la care au aparut complicatii ( alveolita).
Ar fi bine sa faceti o radiografie de control.
Durerea poate sa persiste pana la o saptamana avand in vedere cele intamplate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul