Tratament Candida | Forumul Medical ROmedic

Tratament Candida

26-08-2016
ElenaMateescu
Nu este medic/terapeut
ElenaMateescu
Buna ziua, am 18 ani si mi-am inceput viata sexuala in urma cu 3 luni. Acum fix un an am avut o candidoza care a iesit la testul medical. Am mers la medicul ginecolog si acesta mi-a administrat Flucoric 50mg si Canesten, mentionez ca tratamentul mi-a fost administrat cand eram virgina. Medicul mi-a spus sa iau Flucoric 150mg daca simptomele de Candida imi reapar. Acum ceva timp, cam 3 saptamani mi-au aparut simptomele de Candida. Nu am mers la medic, am decis sa folosesc tratamentul de la medic chiar daca acesta mi-a fost administrat cand eram virgina. Am luat o saptamana Flucoric 50 mg si am folosit o data pe zi Canesten. Simptomele mi-au reaparut din nou, asa ca ieri 25 aug am luat Flucoric 150 mg si am folosit Canesten, insa observ ca nu are foarte mare efect deoarece inca am simptome. Mentionez ca am sistemul imunitar slabit pentru ca nu apuc sa dorm noptiile fiindca lucrez ca ospatar. Ceea ce as mai putea spune este ca i-am dat si prietenului mei sa ia 7 zile Flucoric 50mg pentru a fi amandoi sanatosi chiar daca el nu prezenta simptome. Daca imi puteti recomanda un tratament bun, nu as vrea ovule.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: