tratament candidoza pls

12-11-2008
Alina18
Nu este medic/terapeut
Alina18
ce pastile sa iau ca sa tratez si candidoza genitala si cea bucala? nistatinul e bun?
7 comentarii
0
12-11-2008, ora 15:33
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nistatinul e slabut deoarece realizeaza concentratii serice reduse si are eficienta scazuta in micozele asociate cum ai tu. Il gasesti oriunde, este mai bun si mai comod Nizoralul [ketoconazol ] care se ia 2/zi timp de 14 zile.
0
12-11-2008, ora 15:39
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
draga mea, de preferat ar fi sa mergi la un medic ginecolog sa iti prescrie tratamentul potrivit!!tratamentele nu se iau oricum!!
0
13-11-2008, ora 02:33
se_ma_k
Nu este medic/terapeut
se_ma_k
Va recomand acidophilus timp de trei luni!
0
15-11-2008, ora 10:30
emilie
Nu este medic/terapeut
emilie
am un iubit care sufera de herpes la gura e o bola careia nu i da atentie.de curand am avut probleme si am urmat un trat.ginecologic ptr tricomonas vaginalis.va intreb pe dvs se poate sa fie o legatura intre infectia pe care o are iubitul meu si cea pe care o dezvolt eu.
0
15-11-2008, ora 10:52
emilie
Nu este medic/terapeut
emilie
e clar am studiat de ce sufera iubitul meu:" cheilita angulara"are mai multe cauze cred ca e cam rusinoasa este edentitia i i lipsesc multi dinti :( problema e ca ma afecteaza pe mine.nici nu stiu cum sa i spun
0
11-07-2013, ora 14:58
blonda07
Nu este medic/terapeut
blonda07
buna, am o intrebare, daca am o scurgere alba, branzoasa cu miros urat mai ales dupa actul sexual dar nu prezint mancarimi sau alte probleme ale tractului urinar. candidoza este intotdeauna insotita de mancarimi si arsuri??? cred ca e candidoza pt ca am facut sex oral partenerului si cred ca am si candidoza bucala pt ca am observat modificari si se potrivesc cu cele citite de pe internet...
0
15-07-2013, ora 10:27
BrokenDreams
Nu este medic/terapeut
BrokenDreams
buna, am o intrebare. am limba alba si de curand au aparut ca niste basicute rosi pe limba spre gat si am senzatia ca ma racaie cv in gat. dimineata este mai incarcata limba, seara aproape ca revine la normal. se poate sa fie candida bucala?daca e ce ar trebui sa iau?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul candidozei vaginale cu iaurt - funcționează?
  • Cum să te ferești de candidoză
  • Chlamydia vs Candida - asemănări și deosebiri
  • Candidoza vaginală recurentă - opțiuni de tratament și sfaturi utile
  • Candidoza pe limbă - cum o recunoști și tratezi
  • Tratarea candidozei (infecția cu Candida albicans)
  • Candidoza - tipuri și caracteristici la bărbați și femei
  •