tratament cistita virala... intarzierea menstrei | Forumul Medical ROmedic

tratament cistita virala... intarzierea menstrei

11-09-2009
mandra7
Nu este medic/terapeut
mandra7
buna ziua am si eu o problema cat se poate de majora.am fost diagnosticata cu cistita virala si am luat tratam TAVANIC si DRIPTANE si URICLAR.este posibil sa-mi intarzie menstruatia din cauza pastilor luate?
mentionez ca trebuia sa-mi vina de pe 5 ale lunii acesteia.va multumesc si astept raspuns urgent/
5 comentarii
0
12-09-2009, ora 19:05
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Intarzie cam mult. Un test de sarcina ai facut ?
0
13-09-2009, ora 23:35
mandra7
Nu este medic/terapeut
mandra7
in primul rand va multumesc pt promptitudinea rasp dvs si mentionez ca pe 11 sept am facut un test de sarcina SURE CHECK care a iesit negativ.insa atunci inca mai luam DRIPTANE.am zis sa mai fac un test pe 17 sept sa vedem cum iese. va mutumesc
0
28-04-2010, ora 20:02
anonima19
Nu este medic/terapeut
anonima19
buna seara, am si eu o problema, , acum 4 luni mi-am inceput viata sexuala, ciclul menstrual mi-a venit in fiecare luna regulat la 28 de zile, dar, luna trecuta, in prima zi dupa menstruatie am avut un contact sexual, iar prietenul si-a dat drumul in mine, acum este o saptamana de cand trebuia sa-mi vina menstruatia si inca nici un semn, , de obicei ma durea burta si mi se intareau sanii, , acum nimic... am facut 2 teste de sarcina.ambele negative, insa a aparut ceva strain pentru mine, in fiecare dimineata cand ma duc la toaleta pe langa urina mai elimin si un lichid alb, , care este problema la mine?? poate fi vorba de sarcina? sau vreo infectie?
0
23-03-2011, ora 16:17
anaid24
Nu este medic/terapeut
anaid24
buna ziua,

am si eu o intrebare sunt racita si i au tavanic de 3 zile, menstruatia tb sa imi vina pe 17 luna martie mi a intarziat deja o saptamana.Daca sunt gravida ce efecte sunt asupra fatului de la tavanic?si daca e normal sa intarzie atat de mult de la antibiotic?
0
26-03-2011, ora 16:57
mihaelaiuli
Nu este medic/terapeut
mihaelaiuli
buna ziua! am si eu o problema, treb sa-mi vina pe ciclu pe 15 martie (am ciclu la 23-24 zile) si nu mi-a venit. am doar dureri de spate si am facut si doua teste de sarcina ambele negative. as putea fi gravida? am facut sex inainte cu 2 zile de data cand treb sa-mi vina ciclu. nu stiu ce se intampla ?????
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cistita
  • De ce întârzie menstruaÈ›ia?
  • Dacă ai cistită îți poÈ›i infecta partenerul sexual?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  • Tratarea cistitei - medicamente, remedii, sfaturi utile
  • Cistita în timpul sarcinii
  •