Tratament contra insomniei

10-01-2011
Buzz66
Nu este medic/terapeut
Buzz66
Am uitat sa-ti spun ca in zilele care dorm cat de cat, starea este buna. In schimb daca exista vreo doua nopti in care nu pot dormi starea psihica(depresie moderata, momente de usoara panica) se deterioreaza si intervine oboseala. Tinctura de la Haimovici o las pana se raceste in apa calda, pentru a diminua alcoolul.Oricum ramane foarte putin, probabil 2- 3 grade. In scimb cu ea, ma trezesc des(dorm cam un ceas si jumatate apoi ma trezesc) iar in ultima perioada de la 4 nu mai pot adormi. In plus este un somn cu multe vise.Practic eu realizez daca am dormit dupa vise.
3 comentarii
0
14-01-2011, ora 14:38
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bună ziua!

Buzz66,

Vă voi răspunde tot în cadrul acestui topic:
http://forum.romedic.ro/prod/Tratament_contra_insomniei(pt._Nick)_051058.html
_
Mulţumesc pentru înţelegere!
Toate cele bune,
Mr. Nick
0
23-01-2011, ora 21:05
Buzz66
Nu este medic/terapeut
Buzz66
Mr.Nick,

Am completat pe forum cu raspunsurile la intrebarile pe care mi le-ati pus, dar nu am primit nici un raspuns.
Va rog sa-mi raspundeti daca se poate. Am observat ca unii administratori ai site-ului nu prea le convine daca te adresezi cuiva, eventual daca deschizi mai multe topice.Ma rog asta este.

Completare 1 tratament insomnie pt. d-nul Nick
Completare 2 tratament insomnie pt. d-nul Nick
Multumesc,
Cu stima,
Buzz66
0
24-01-2011, ora 08:54
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bună dimineaţa!

Buzz66, veţi primi un răspuns în următorul topic, în decursul zilei de astăzi:
http://forum.romedic.ro/prod/Completare_2_tratament_insomnie_pt._d-nul_Nick_051259.html
_
Doriţi să ştiţi motivul care stă la baza faptului că vă răspund în topicul selecţionat, topicul al cărui link vi l-am postat mai sus?
Aţi deschis multe topicuri pentru aceeaşi problemă medicală, iar eu am ales unul în care să vă ofer un răspuns optim.
Ar fi fost perfect dacă aţi fi deschis doar un topic, în el putând să postaţi şi răspunsurile la întrebările mele, printre altele, dar dacă dv. aţi dorit acest mod de interacţiune, mă conformez :)
_
Persoana care v-a jignit NU este administratorul acestui forum medical, ci este un simplu user, ca şi dv. Vă cer eu iertare în numele acelei persoane.
_


Dumnezeu să vă binecuvânteze!
Toate cele bune,
Mr. Nick
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Insomnia
  • Insomnia severă ar putea fi cauzată de slăbirea conexiunilor cerebrale
  • Culcatul la ore târzii a fost asociat cu alimentația nesănătoasă și sedentarismul
  • Thim - dispozitivul care te ajută să dormi mai bine, monitorizându-ți somnul
  • Insomnia crește riscul de astm la adulți
  • Calitatea redusă a somnului la copii, asociată cu insomnia mamei
  •