tratament eficient in depresie

10-08-2007
alirox
Nu este medic/terapeut
alirox
stiu ca fiecare om reactioneaza diferit la medicamente.La unii isi fac efectul iar la altii nu.As dori sa stiu ce tratament a functinat si a facut sa nu ami revina depresia.Eu am depresie moderata dar care ma sacaie permanent Problema e ca de cate ori am facut un tratament, m-am simtit mult mai rau si a trebuit sa-l opresc chiar daca am avut ambitia sa-l urmez si trei luni dar imi genera stari de anxietate si rau general ceea ce eu nu am daca nu iau medicamente.Acum m-am programat in sfarsit si la un terapeut, poate ma va ajuta.Ma gandesc ca totul tine de gandirea mea.Acu am oprit tratamentul cu efectin si ma simt mult mai bine decat cand il luam Doctirul mi-a recomandat citalopram dar sunt foarte dezamagita de efectul medicamentelor asupra meaAstept pareri de la voi
6 comentarii
0
10-08-2007, ora 00:00
alirox
Nu este medic/terapeut
alirox
scuze pentru greselile de scriere dar nu am mai avut rabdare sa corectez textul
0
13-08-2007, ora 00:00
Greece woman
Nu este medic/terapeut
Greece woman
Vorbeste cu medicul, oricum pt pastile el trebuie sa-ti dea reteta!
1
20-08-2007, ora 00:00
Dr. Andrei Dumitrescu
Psihologie, Bucuresti
Dr. Andrei Dumitrescu
Felicitari, Alirox !

Sa ne spui si noua cum te simti dupa intalnirile cu terapeutul tau.

Andrei
0
21-08-2007, ora 00:00
HELENE
Nu este medic/terapeut
HELENE
citalopranul poduce dependenta, si odata luat fara el esti deadreptul chiauna, te sfatuiesc sa consulti mai multi medici de specialitate pana sa-l folosesti.iti spun din experienta, eu iau de peste3 ani amitriptilina 0, 25mg 1 seara si ma simt bine, dar la fiecare medicamentele de depresie actioneaza diferit.trebuie sa incerci mai multe feluri pana cand corpul actioneaza pozitiv.succes!
0
21-08-2007, ora 00:00
Dr. Andrei Dumitrescu
Psihologie, Bucuresti
Dr. Andrei Dumitrescu
Asta e un mare adevar.

Helene, te-ai gandit sa mergi si la un psihoterapeut ?
Ca sa n-ai nevoie non stop de medicatie...

Andrei
0
21-07-2010, ora 15:10
ramonaramona42@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
ramonaramona42@yahoo.com
buna am si eu o intrebare a luat cineva venaloflexin? mie mia prescris dr de curind si inca nu leam luat. am o frica de medicamente si nu stiu ce sa fac?la reactii adverse am citit ditamai lista.datimi un sfat. ramona
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul