tratament hiv este gratuit?

27-12-2013
iulian800
Nu este medic/terapeut
iulian800
in Romania, tratamentul pt hiv este gratuit si pt persoanele fara asigurare medicala?
13 comentarii
0
27-12-2013, ora 20:12
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Cred ca puteti primi un raspuns sigur de la Casa de Asigurari de Sanatate a judetului respectiv
(ar trebui sa aiba si telefon verde, gratuit).
Cu respect,

Dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
0
27-12-2013, ora 22:18
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
eu nu intetelg de ce speculezi atat pe tema Hiv,
tratament etc daca tu inca nu ai un diagnostic...eu zic sa te linistesti pana faci testul la 6 luni ca altfel mai rau iti faci.paranoia e boala grea...bucura-te de sarbatori si nu te mai gandi la ce e mai rau...sanatate..
0
27-12-2013, ora 23:01
h1n1
Nu este medic/terapeut
h1n1
Singura cale de combatere a unei infectii virale este imunizarea.Tratamentul retroviral nu trateaza de fapt nimic(corectati-ma daca gresesc)ci reprezinta un soi de chimioterapie mai usoara bazata pe actiunea analogilor nucleozidici asupra replicarii ADN-ului in combinatie cu inhibitorii de proteaza! Inainte sa urmati un asemenea tratament ar fi bine sa ascultati si parerile altor medici.
http://youtu.be/SiZJzvTNv5c
0
28-12-2013, ora 00:29
iulian800
Nu este medic/terapeut
iulian800
Speculez atat pe tema asta, deoarece sunt in State, compania la care lucrez este americana si tocmai am aflat ca in caz de hiv, nu sunt asigurat si nu pup nimic. Daca te imbolnavesti de hiv nu te mai angajaza nimeni. As putea sa mi fac testul aici, dar daca am ceva o sa fiu trimis acasa, asa ca mai bine astept sa mi fac testul in cateva luni cand ajung in tara, unde nu am asigurare. Cand esti zgariat pe penis de o ciuciungheza si in primele 3 luni ai febra, gat umflat si candidoza bucala incepi sa ti cam pui intrebari. Sarbatori fericite si tie!
0
28-12-2013, ora 17:47
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
pai si tu ce ai cautat cu ciuciungheze??.nu ca te judec sau altceva dar vezi cata liniste sufleteasca iti ofera un prezervativ folosit la timpul potrivit?..iti inteleg perfect starea prin care treci ( si eu am facut testul hiv acum cativa ani si nu fusesem la ciucinghezi:) si pana am aflat rezultatul deja ma vedeam in sicriu cu familia la capul meu).linisteste-te ca iti faci rau asa..asteapta pana vii in tara si fa testul...si lasa ciuciunghezele..ca-ti dau dureri de cap dupa cum vezi:)
0
29-12-2013, ora 01:58
iulian800
Nu este medic/terapeut
iulian800
Nu moartea ma sperie asa tare, ci anii de suferinta si de boli mizerabile pana la ultima faza. la toate astea se adauga si lipsa banilor (hiv=no job=no insurance)...NU ar trebuie sa existe astfel de probleme cu un virus pentru care exista tratament.
0
28-10-2021, ora 23:19
Andra3199
Nu este medic/terapeut
Andra3199
Bună! Pana la urma ai avut hiv?
0
31-10-2021, ora 03:02
Stsionut
Nu este medic/terapeut
Stsionut
Buna Andra sti ce simptome poate avea un pozitiv?
Ai făcut test pana acum ?
0
08-11-2021, ora 18:46
Andra3199
Nu este medic/terapeut
Andra3199
Eu fac herpesuri intr.una plus candidoza.am făcut-o test generatia a4a la 5 sap...negativ...mai am o sap de așteptat...dar mi.e frica rau..tu ce simptome ai?
0
09-11-2021, ora 20:53
Stsionut
Nu este medic/terapeut
Stsionut
Dureri mâini picioare și prin gat am făcut testul pana la 2luni negativ îl mai fac la 6luni.
0
10-11-2021, ora 10:18
Stsionut
Nu este medic/terapeut
Stsionut
Dureri de spate mâini picioare sau alte simptome mai ai
0
10-11-2021, ora 11:50
Andra3199
Nu este medic/terapeut
Andra3199
Astea nu sunt simptome hiv...
0
10-11-2021, ora 14:14
Stsionut
Nu este medic/terapeut
Stsionut
Din ce am citi da, mam uitat pe toate site-urile posibile citesc incontinu … dureri mușchi articulați și la gat cum ar fi ganglioni umflați etc acum îmi țiuie și urechile…o sa repet la 6luni analizele le-am făcut de 2ori negativ pana acum..ai avut transpirați, scaun moale stări de voma la 4sap etc?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.