tratament hormonal

20-01-2018
tantica p
Nu este medic/terapeut
tantica p
Buna seara !As dori sa mi raspundeti intr o problema cu care ma confrunt in acest moment si nu mi pot contacta medicul curant aceste zile.Am fost la o consultatie, in urma examinarii am primit tratament care consta in ovule UTROGESTAN si MASTODINOM... recomandarea este sa incep tratamentul dupa 10 zile din prima zi a ciclului...urma sa incep astazi... vizita mea la medic a fost cu 2 zile in urma..din acea zi si inclusiv astazi... am ciclu normal...desi ultima menstruatie a fost începând cu data de 4 ale acestei lui...medicul mi a zis ca poate fi o sangerare de o zi... dar nu este asa... am trei zile si inca continua... ce mi recomandati sa fac ! Cu multumiri anticipate !!!!
2 comentarii
0
20-01-2018, ora 20:23
Utilizator_194048
Nu este medic/terapeut
Utilizator_194048
Pai medicul a spus după 10 zile din prima zi a ciclului și este normal așa. Ovulația are loc în a 15-a zi la un ciclu repetitiv de 28 de zile. Femeia are maximă fertilitate cu 5zile înainte de ovulație și vreo 3 zile după. Tratamentul va asigura stabilitatea ovulului fertilizat.
0
20-01-2018, ora 22:00
tantica p
Nu este medic/terapeut
tantica p
Poate n am fost destul de explicita.Prima zi de menstruatie a fost in data de 4... initial ar fi trebuit sa incep tratamentul in data de 19.. dar acum am ciclu normal...si nu stiu ce sa fac.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.