tratament naturist care a functionat

127 comentarii 1 2 34 5 Înainte ›
0
12-02-2011, ora 12:40
Katyella
Nu este medic/terapeut
Katyella
Eli, tu ti-ai facut un control medical? Ce diagnostic ti-au pus medicii?
0
15-02-2011, ora 16:40
ionelia63
Nu este medic/terapeut
ionelia63
Nu e nimeni pe strada, ochii tristi sa mi-i vada?
0
15-02-2011, ora 17:26
Katyella
Nu este medic/terapeut
Katyella
E bine ca ti-ai pastrat simtul umorului :)
Ionelia..daca un nodul e canceros, nu ar fi mai bine sa se ocupe medicii de problema ta si nu un..vraci?

Ti s-a facut biopsie?
0
05-04-2011, ora 12:08
anymary
Nu este medic/terapeut
anymary
buna fetelor eu pentru noduli stiu sau pentru orice durere pt paraziti intestinali pentru orice stiu ca exista ARGILA ALGO e foarte bunaaaaaaaaaaaaaaa cura e de trei saptamani am probat o pe propria mea piele merita sa incercati
0
09-04-2011, ora 16:40
Pintilie Gheorghe
Nu este medic/terapeut
Pintilie Gheorghe
Sunt diagnosticat cu hepatita C din 2007.Mi-am facut atunci dosar pentru interferon si l-am depus la casa de asigurari de sanatate pentru a ma trece pe o lista de asteptare dar intre timp am avut o depresie si medicii mi-au spus ca eu nu voi avea voie sa fac tratamentul cu interferon deoarece si acest tratament da ca efecte secundare printre multe altele si depresie. Asadar mi-am luat gandul de la interferon si am inceput sa fac tratament cu trofice hepatice pentru intretinerea ficatului, la indicatiile medicilor de la institutul de hepatologie si gastroenterologie Iasi.Am reusit sa ma mentin pana acum intr-o forma destul de buna(multumesc lui Dumnezeu), dar in ciuda tuturor tratamentelor nu am reusit niciodata sa cobor transaminazele( TGO, TGP) mai jos de 170 si respectiv 205.Valorile normale trebuie sa fie 37 si respectiv 45.Am aflat de pe forum de mama Ana (Ana Lupescu) de la Borca, jud.Neamt.Mie mi-a spus un cetatean din Roman, orasul in care locuiesc, ca a avut hepatita B, confirmata de medicii din Iasi si ca in urma unui tratament cu ceaiuri timp de patru luni, de la mama Ana, cand si-a facut din nou analizele pentru antigenul hepatic B.rezultatul a fost :, , nedetectabil"., adica nu mai avea virusul. Am mers la Borca la mama Ana cu o mare speranta in suflet dar totodata aveam si umbre de indoiala.Asta a fost pe data de 14 februarie 2011.A doua zi am inceput tratamentul cu ceaiuri.Dupa o luna si jumatate de tratament, mai precis pe data de 1 Aprilie dim. mi-am facut din nou analizele la sange curios sa vad daca se observa ceva imbunatatiri.In aceeasi zi seara am primit rezultatele si imi venea sa sar in sus de bucurie cand am vazut ca valorile transaminazelor au coborat spectaculos si anume: TGO de la 170 a coborat la 53 iar TGP de la 205 a coborat la 87. Nu-mi venea sa cred. Ziceam ca poate e o pacaleala de 1 aprilie.Ieri 8 aprilie m-am dus din nou la Borca si am mai luat de la batrana acel amestec de 100 plante cat sa-mi ajunga pentru inca 2, 5 luni de tratament dupa care voi merge la Iasi sa-mi fac analizele sa vad daca am distrus virusul sau nu.Am mari sperante ca voi scapa de aceasta boala si am pus-o pe aceasta batrana in rugaciunile mele de multumire fata de Dumnezeu., s-o tina Dumnezeu in viata sa faca bine la multa lume. Ii sfatuiesc pe cei care se afla in situatia mea sa paseasca cu incredere spre aceasta batrana si cu siguranta ca vor trai aceeasi bucurie pe care am trait-o eu cand am refacut analizele.Dumnezeu sa va ajute!
0
09-04-2011, ora 18:01
tina38
Nu este medic/terapeut
tina38
Dumnezeu sa va ajute si sa va dea sanatate domnul Gheorghe Pintilie.Sa dea dumnezeu sa reusiti.Am spus totdeauna ca Domnul nu ne lasa.sanatate, pace si iubire.sa auzim de bine.
0
10-04-2011, ora 11:30
Pintilie Gheorghe
Nu este medic/terapeut
Pintilie Gheorghe
Doamna Tina, imi pare bine ca a-ti receptionat mesajul meu si va multumesc pentru caldura cuvintelor pe care mi le-ati adresat. Am inteles din dialogul dumneavoastra cu alte persoane ca ati fost si dumneavoastra la Ana Lupescu la Borca in iunie 2009.As vrea sa stiu daca va simtiti bine, daca v-a disparut acel nodul de pe tiroida care va necajea, daca s-a rezolvat ceva cu psoriazisul. M-as bucura sa-mi spuneti ca toate aceste necazuri s-au dus pe apa sambetii si ca acum sunteti bine si va bucurati de viata. Va doresc ca lumina Invierii care se apropie sa va gaseasca cu sanatate si bucurii atat pe dumneavoastra cat si pe ceilalti membri ai familiei dumneavoastra. Sa ne auzim de bine.
0
11-04-2011, ora 12:28
tina38
Nu este medic/terapeut
tina38
Multumesc mult de urari, toate cele bune si dumneavoastra si familiei dumneavoastra.da intr-adevar si eu am fost la mama Ana dar problemele mele nu sau rezolvat in totalitate una peste alta sau ameliorat dar nu sau rezolvat.oricum sunt bine ceea ce va doresc si dumneavoastra.nu ma mai gandesc la cateva bubite pe care le am pe palme sunt boli mult mai grave cu care se confrunta oamenii asa ca nu am de ce sa ma plang de cateva bubite.despre depresie pot spune din proprie experienta ca nu mai trebuie sa bagati in seama nimic(asta nu o sa puteti pe moment)dar in timp trebuie sa invatati sa fiti mai altfel pentru ca de la gandurile noastre si punerea la suflet a tuturor problemelor cu care ne confruntam toti ajungem sa fim bolnavi.cu credinta si iubire toti vom reusii sa fim mai buni si mai sanatosi.pentru depresia dumneavoastra si liniste va recomand cartea Carma Pura volumul 2 a lui Lazarev.aceasta are mai multe volume dar mie mi-a cazut in mana vol 2 si pe acela l-am citit si vreau sa va zic ca dupa citirea acestei carti gandirea mea s-a schimbat in bine.(poate asa a vrut Dumnezeu).eu va doresc toate cele bune, sanatate multa si daca cititi cartea astept sa-mi spuneti daca mai puneti la suflet toate nimicurile din lumea asta.cartea se bazeaza pe multa credinta. sanatate si sa auzim de bine.pace, iubire si lumina.
0
12-04-2011, ora 20:09
ddirkhendel
Nu este medic/terapeut
ddirkhendel
Buna Ziua.
Si am suferit acum mai multi ani de gastrita, heliobacter, si boala de reflux in acelasi timp.Nu puteam sa mai mananc decat iaurt cu cornflakes si paine uscata si au fost perioade in care vomam in fiecare zi macar o data.Am facut tratamentul cu antibotice, din pacate, la insistentele medicului, lucru care nu cred ca m-a ajutat deloc pentru ca ma simteam din ce in ce mai rau.Atunci, de nevoie, am oprit orice fel de tratament medicamentos si am inceput sa ma documentez de unul singur si sa ma tratez natural.Pot sa spun ca lucrul care m-a ajutat foarte mult a fost Colonix de la Dr.Natura:

http://www.drnatura.ro/

( Exista si versiunile romanesti, DetoxiColon etc, dar alea nu mi-au placut asa mult si imi cam cauzau discomfort la stomac )

Tratamentul m-a ajutat sa ma dezintoxic si impreuna cu Probioticele sa-mi refac flora intestinala.Trebuie schimbat radical si regimul alimentar, dupa cum a spus Nick mai sus, dar tratamentul este foarte eficient, si pentru alte boli.Altfel, e bine sa inlocuiti cat mai multe produse comerciale cu cele bio, care chiar daca sunt mai scumpe, au o valoare nutritionala mult mai mare si in felul asta va ajuta automat sa mancati mai degraba calitativ decat cantitativ.

Referitor la nutritie, in general va recomand cartea Dr. Max Gerson :

O terapie naturală eficientă pentru tratarea cancerului şi a altor boli grave

http://www.divin.ro/?53t4lv7f2k=3002

un tratament prin nutritie si alte tehnici care le-am aplicat selectiv pana in ziua de azi, cu rezultate extraordinare.

Multa sanatate si dragoste.
0
01-05-2011, ora 09:33
ionela75
Nu este medic/terapeut
ionela75
Buna dragele mele!am fost ieri (30.04.11) la mama ana. Am sunat cu o zi inainte sa vad daca este acasa si mi-a zis sa vin a 2-a zi intre orele 10-17 pt ca ea atunci iese la bolnavi.Am ajuns pe la ora 9, am asteptat pana la 10 si am stat de vorba cu ea despre problema mea de sanatate, mi-a dat 2 plasturi pe care tb sa-i port timp de o luna, seara la culcare.Vreau sa precizez ca inainte de a o suna, am visat precum ca cineva imi spunea sa dau telefon mai repede la mama Ana ca si cum ea ar fi ultima sansa.
Din noiembrie, simt dureri ce iradiaza tot bazinul, durerea se lasa usor pe piciorul drept si in unele momente pana la calcai.(durerea persista dimineata la trezire) In afara de asta am si dureri in zona cervicala, dar mai suportabile fata de zona lombara. Am urmat sedinte de fizioterapie, tratament injectabil dar fara niciun rezultat, bazinul il simt amortit si durerile persista atat in timpul zilei cat si in timpul noptii. In afara de asta m-am ales si cu un nodul de la injectii.Mi-a dat o crema si pt acesta.
As dori sa stiu dupa cat timp de la purtarea acestui plasture durerile se diminueaza?Multumesc.
Ionela
0
09-05-2011, ora 10:45
emi2009
Nu este medic/terapeut
emi2009
Buna ziua, sunt emi2009 si as dori sa stiu daca cineva s-a confruntat cu probleme tiroidiene, mai precis cu noduli tiroidieni si daca a gasit o cale de rezolvare fara operatie. Multumesc
0
18-05-2011, ora 13:24
ana b
Nu este medic/terapeut
ana b
buna ziua
sunt noua pe forum si as dori cateva informatii despre, , mama ana" din borca-neamt.
va rog tare mult sa -mi spuneti daca are leac si pentru artroza foarte avansata. este vorba despre tatal meu care are 74 de ani si sufera de dureri ingrozitoare de genunchi. e greu transportabil deoarece abia daca poate indoi genunchii, dar nu este asta atat de grav pe cat e durerea. va raman profund indatorata daca ma puteti ajuta!
sanatate multa si Doamne-ajuta!
0
03-06-2011, ora 07:36
cesy
Nu este medic/terapeut
cesy
Buna ziua.Mama mea acum 15 ani avea niste noduli la san si a mers la mama Ana si sa stiti ca chiar a dat rezultate si s-a vindecat.atunci nu stia daca sunt doar simpli noduli sau daca sunt canderigeni, important e ca i s-a retras.in decembrie acest an i-au aparut din nou noduli la san, si am mers iar la mama ana.timp de 4 luni i-a dat tot felul de legatori, ceaiuri si cataplase in speranta ca va fi ok.ei.va zic ca ultima data cand am fost la ea i-a zis.mai mama..eu nu stiu ce sa iti mai dau, pana acum trebuia sa se mai retraga, dar la matale nu s-a intamplat nik.intr-un cuvant.ea nu o mai putea ajuta.asa ca am fost la cluj.o sa va zic ce s-a intamplat in continuare, sper sa nu va suparati ca dau cu paste, dar copii mesajul din calculator.

Buna ziua.Tocmai am primit rezulataele de la biopsie a mamei mele, dar sincer..nu prea inteleg mare lucru.O sa va scriu aici ce scrie in fax-ul primit

MICRO-Carcinom ductal invaziv grad SBR 3(G-histo 3, G-nuclear 3, G-mitotic 3), cu componenta intraductala de tip solid si cribriform (10%)
Stroma fibrohialina.
Necroza prezenta intraductal.Elastoza si calcificari absente,
Infiltrat limfocitar bogat reprezentat.
Invazie intralimfatica prezenta.
Invazie perineurala nu se identifica in sectiunile mentionate.
Invazie in tesutul adipos peritumoral prezenta.
HER 2 in lucru.
COMPLETARE
-RH absenti(0% celule tumorale marcate, martori interni pozitivi)
Tumora (componenta invaziva) E=0%, P=0%
Martori interni (glanda netumorala) E si P pozitivi


ieri a fost la noi la bacau la oncologiecu rezultatul de la cluj si i-a facut si un ecograf abdominal, care a iesit bine, i-a facut si raze la plamani si azi ii da rezultatul, i-a mai facut si un control la gat sa vada daca nu are si acolo ceva, si e ok, si i-a mai facut si niste analize care nu au iesit chiar tocmai bine, i-a zis ca i-a iesit hemoglobina mica, adica 8.2 si cica trebuie sa fie 9.3 si i-a zis ca nu poate s ainceapa chimioterapia pentru ca trebuie sa ii bage sange ca sa ii ridice hemoglobina.astazi merge iar la dr sa vedem ce ii mai zice, dar probabil ca azi ii va baga cele 2 pungi de sange, asta dupa ce ii vine rezultatul de grupa sanguina.


va doresc multa sanatate tuturor
0
03-06-2011, ora 09:50
tina38
Nu este medic/terapeut
tina38
cesy-sanatate mamei tale.Dumnezeu sa va ajute in tot ce faceti.
0
14-06-2011, ora 11:30
florilevi
Nu este medic/terapeut
florilevi
Buna, a vindecat de fibronva rog datim un raspuns daca cineva a fost la mama Ana Neamt si sa vindecat de fibron uterin. Multumesc. Astept un raspuns de la voi. Va rog.
0
21-06-2011, ora 23:36
suhade
Nu este medic/terapeut
suhade
florilevi, citeste toate comentariile si ai sa vezi ca se vindeca si fibromul uterin.multa sanatate!
du-te cu incredere la mama Ana, are un har deosebit...
0
09-07-2011, ora 17:08
addac
Nu este medic/terapeut
addac
sunt un caz disperat ieri am aflat ca tatal meu are cancer de colon cu multiple metastaze la ficat si plamani, credeti ca mama ana ma poate ajuta cu cva?
0
09-07-2011, ora 17:10
addac
Nu este medic/terapeut
addac
nu stim cum sa i spunem, noi suntem distrusi offff doamne ai mila de noi si de toti bolnavii, vreau sa incerc absolut tot suntem dispusi sa renuntam la absolut tot sa l ducem la o clinica afara nu stim ce sa facem
0
11-07-2011, ora 11:53
suhade
Nu este medic/terapeut
suhade
addac, cel mai mare rau pe care puteti sa il faceti tatalui si voua este sa fiti speriati si disperati...mergeti la mama Ana cu incredere! pregatiti-va sa stati acolo pentru tratament!

multa sanatate si credinta in Dumnezeu!
0
11-07-2011, ora 13:24
sandra eu
Nu este medic/terapeut
sandra eu
VA ROG MULT, va rog frumos cine are adresa exacta a mamei Ana lupescu, va rog din sulet sa mi-o dati si mie, aici p sitte sau pa adresa de yahoo mail -*. va rog din suflet, tatal meu este bolnav, imi doresc sa se vindece. Va multumes enorm.

(*modificat de admin)
0
19-07-2011, ora 20:27
ily
Nu este medic/terapeut
ily
aveti idee ce se intampla. am sunat -o pe mama Ana si a spus sa nu mai venim ca nu mai primeste pe nimeni.
s-a dus statul sa-i puna impozite.Nu stiu ce sa fac, sa mai intamplat ?
0
19-07-2011, ora 20:59
addac
Nu este medic/terapeut
addac
sanatate tuturor, si eu am sunat si mi a spus ca sunt doctori buni la bucuresti si sa nu ma duc la ea...
0
28-07-2011, ora 10:57
auradavid
Nu este medic/terapeut
auradavid
Buna !Ella222, da-mi te rog mult si mie detaliile acelei doamne care face minuni.Sunr in pragul disperarii, am mers la centrul oncologic din Chisinau unde sunt cei mai buni profesioniosti.Acestia la mi-au facut trimitere la institutul oncologic unde m-au examinat o echipa de medici la care rezultatul a fost unul -extirparea chistului :(.Si cum chistul meu este pe o portiune de jumatate de sin, voi ramine cu sinul deformat - aproape fara el :((.Nu stiu ce sa fac, nu stiu la cine sa apelez, doare acest fapt...
0
29-07-2011, ora 23:51
redtulip
Nu este medic/terapeut
redtulip
Am un fibrom uterin si am sunat-o pe mama Ana si mi-a zis ca nu ma poate primi, pt.ca au amenintat-o doctorii din Iasi, ca daca nu inceteaza activitatea o sa o puna sa plateasca taxe si din urma. Si ca ea nu are bani, asa ca mi-a urat sa fiu sanatoasa. Nu pot sa cred ca exista astfel de oameni rau intentionati (jigodii). Daca exista cineva care a fost tratata, rog frumos sa imi impartaseasca ce anume a facut.
In ce priveste partea cu taxele la stat, eu cunosc o modalitate prin care ar putea intra in legalitate si NU ar platii nimic la stat. Rog daca se poate sa o ajutam pe mama Ana sa vindece oameni in continuare.
0
01-08-2011, ora 11:20
lylyana-ly
Nu este medic/terapeut
lylyana-ly
Buna, am tot citit pe aici tot ce tine de Mama Ana, aveam de gand sa ajung si eu pe acolo cu sotzul, fiind suspect de cancer de colon.Acum inteleg ca ca nu mai primeste pe nimeni, insa.as avea o intrebare: intelesesem ca de fapt sunt doua femei in Borca, aceasta mama ANA si una mai tanara.A fost cineva la cea tanara? Sau lucreaza amandoua? Oricum eu sunt din Suceava, voi incerca sa ajung totusi acolo poate ma va primi. O alta intrebare ar fi, daca sotului i s-a facut biopsie si i s-au rezecat polipii cu probleme, inseamna ca nu il poate ajuta cu nimik mama Ana?
0
03-11-2011, ora 14:31
soare victor
Nu este medic/terapeut
soare victor
Ela222 te rog frumos o modalitate de contact pentru ca am si eu un nodul la san si doresc sa merg la mama ANA la sabasa. Te rog foarte mult. -*
Sau poate cineva care o cunoaste ma poate ajuta sa o contactez
Cu multumiri Petrica Galati

(*modificat de admin)
0
04-11-2011, ora 08:42
ana b
Nu este medic/terapeut
ana b
raspuns pt, , soare victor (petrica galati)

TEl.mama ANA -* Com.Borca sat.Sabasa-Este pe drumul de la Piatra Neamt la Bicaz-Poiana Teiului (spre Vatra Dornei). nu stiu daca mai primeste pe cineva...in ultima vreme a cam, , repezit, , pe mai toti care au sunat...sorry
sanatate multa si Doamne ajuta!

(*modificat de admin)
0
04-11-2011, ora 09:35
soare victor
Nu este medic/terapeut
soare victor
@anabilu 2308 multumesc foarte mult pentru raspuns si deranj.
cunosteam si adresa si nr de tel a mamei Ana.i-am dat si telefon si asa e, ai dreptate m-a cam repezit.
o fi avand si dreptate femeia saraca la varsta ei, nu mai ai rabdare etc, etc,
IDEEA era ca sotia mea dorea foarte mult sa comunice cu cineva care a fost la ea si a rezolvat problema cu nodul [i] la sani.
noi am fost ieri [02.11] la dr.profesor Balanescu in Bucuresti si i-a dat internare +operatie pentru miercuri 09.11.20011.
initial am fost de acord si eu si sotia dar dupa ce ne-am intors acasa sotia s-a intors la 360 grd
e vorba de un nodul de aproape 1 cm la sanul stang.se pare 99 la suta benign [sotia zice ca il simte de peste 4 ani].
s-au facut 3 echografii si mamoelastografie la alt cabinet particular in Bucuresti[in decurs de 8-9 luni]
asadar revin cu extrema rugaminte : daca a fost cineva la mama ANA ai a fost multumita cu aceasta problema [nodul la sani] rog foarte frumos un simplu beep la nr 0744295593, sotia mea doreste foarte mult sa comunice 5 -10 min
cu scuze ca m-am lungit si inca o data foarte multe multumiri si
multa sanatate tuturor doamnelor si domnisoarelor.
0
04-11-2011, ora 09:43
lylyana-ly
Nu este medic/terapeut
lylyana-ly
am citit cele scrise de dumneavoastra, domnule Soare si vreau sa va spun ca eu am avut un nodul de 2, 5 cm acum 19 ani. L-am operat atunci si pot spune ca ma simt foarte bine, am si alaptat iar sanul nu are modificari majore, inafara de cicatricea care ramane in urma fiecarei operatii. Si eu cerusem detalii despre d-na Ana pt sotul meu, dar n-am primit nici-un raspuns.Cat despre sotia d-stra, ar fi totusi bine sa incerce un tratament naturist pt ca e inca mic nodulul. Multa sanatate va doresc.
0
06-11-2011, ora 20:34
vio78
Nu este medic/terapeut
vio78
Pt domnul Soare victor si eu am fost pe data de 26.10 2011 diagnosticata cu un nodul de 1.13/0.42 cm la sanul stang si mi s-a dat tratament am fost la spitalul Elias la doctorul BEGAN POP CIPRIAN care mi s-a parut tare de treaba mi-a dat sa imi fac niste analize sa vada daca e pe baza hormonala si analizele au iesit bine si a zis ca deocamdata nu avem de ce sa ne facem probleme si la 6 luni la control. acum 1 an am fost si la mama cu o durere de cap si mi-a dat niste ceaiuri si nisti plasturi din ceara sa mi le pun in zona dureroasa dar vreau sa va spun ca si acuma am aceleasi dureri.Eu va recomand sa incercati si la acest doctor
Adaugă un comentariu / răspuns
127 comentarii 1 2 34 5 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nodul dureros la sân
  • Când trebuie operați nodulii la sân?
  • Chisturile ovariene - important de știut
  • Biomarkeri pentru identificarea leziunilor premaligne la sân - o nouă perspectivă în abordarea sănătății sânilor la femei
  •