tratament par facial

02-04-2015
alyn232
Nu este medic/terapeut
alyn232
Exista vreun tratament eficient pentru a stimula cresterea parului de pe fata? Am auzit de ulei de ricin dar nu stiu sigur daca ma va ajuta cu ceva...Am zone pe fata unde nu creste par si as vrea sa acopar acele zone.Mentionez ca am 18 ani..
4 comentarii
0
02-04-2015, ora 21:57
laura m
Nu este medic/terapeut
laura m
da, uleiul de ricin ajuta la cresterea firului, daca el exista. unde nu exista, iti recomand sa te barbieresti in acea zona unde nu ai fire, va creste firul mai gros si se va indesa.
0
03-04-2015, ora 20:33
Dr. Mariana Grigore
Dermatovenerologie, Bucuresti
Dr. Mariana Grigore
Buna seara. Depinde de cauza care determina lipsa parului din ariile respective. In principiu ariile rotund ovalare, fara par si fara alte modificari de suprafata a tegumentului se numesc alopecie areata. Puteti bineinteles incerca cu ulei de ricin, insa daca nu se rezolva, mergeti la un dermatolog sa va recomande un set de analize si un tratament adecvat diagnosticului.
0
04-04-2015, ora 15:20
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
ALIN ai doar 18 ani de ce te grabesti asa rau sa ai barba? sunt barbati care nici la 40 de ani nu au decat puf blond care abia se vede crezi ca este marfa sa te barbieresti zilnic? sau este mai MACHO? SEXI?
0
07-04-2015, ora 20:10
alyn232
Nu este medic/terapeut
alyn232
pot in paralele sa ma si barbieresc zilnic si sa incerc si uleiul de ricin? adica..daca sunt barbierit, are rost sa mai dau cu ulei?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Estetica masculina
  •