tratament pentru diabetici

15-04-2008
gabrielabogdana
Nu este medic/terapeut
gabrielabogdana
Folosesc de aproximativ o luna un produs naturist, fabricat in SUA, din cate am inteles nou in Romania..."DIABETIC FOOT CARE"..la recomandarea unei prietene...si am avut rezultate spectaculoase (recunosc ca dupa zeci de creme si potiuni pe care le-am tot folosit nu prea eram optimista in ceea ce priveste rezultatele..).
Il recoman tuturor celor care, ca si mine, sufera de complicatii ale piciorului diabetic...
la mine picioarele erau inflamate, aveam furicaturi la nivelul membrelor inferioare, pielea era uscata..si la piciorul drept aparuse o mica ulceratie.
Dupa o saptamana de tratament cu acest produs au inceput sa apara rezultatele.sunt extrem de multumita...
Acum il aplic doar seara (pentru intretinere).
2 comentarii
0
20-06-2011, ora 23:49
Z.Violeta
Nu este medic/terapeut
Z.Violeta
Buna Gabriela,
Mama mea sufera de arteriopatia diabetică..Are diabet gradul I de cativa ani si acum are si problema cu piciorul drept.
Mi-ai fi de mare ajutor daca mi-ai putea da mai multe detalii legate de acest produs "DIABETIC FOOT CARE", de unde as putea sa-l cumpar si daca se da fara reteta.
As aprecia daca ai putea sa-mi dai mai multe detalii.
Iti multumesc mult si multa sanatate.
0
03-05-2012, ora 13:58
ciric emilia
Nu este medic/terapeut
ciric emilia
Buna, sunt Emilia si sunt diagnosticata cu diabet de 3 sptamani, deja din a doua saptamana am avut glicemia normala, iau siofor si diaprel cate o pastila dar cred ca fac hipoglicemie.M-ar interesa sa-mi spui de cand ai diabet si daca poti sa-l tii sub control numai cu produse naturiste?Multumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Consumul ridicat de dulciuri poate provoca diabet
  • Smart Contact Lens – lentilele care monitorizează glicemia
  • Plasturele „inteligent” pentru monitorizarea glicemiei
  • Includerea proteinelor din zer în dietă ar putea fi benefică în managementul diabetului zaharat tip 2
  • Un hormon recent descoperit ar putea trata diabetul tip 2 și obezitatea
  • O pastilă cu insulină ar putea reduce nivelul de zahăr din sânge la diabetici
  • Diabetul crește riscul unui deces cauzat de infarct
  •