Tratament pentru pitiriazis versicolor

13-09-2012
Petra
Nu este medic/terapeut
Petra
buna ziua, am pitiriazis versicolor si am primit tratament cu travogen timp de 2 saptamani. AM terminat tratamentul iar petele inca nu au disparut si ma mai mananca pielea. Stiu ca ar trebui sa continui tratamentul cateva saptamani dar nu stiu de cate ori pe saptamana ar trebui sa ma dau cu travogen crema. AM doar cateva pete nu prea mari pe spate asa cat pui degetul.Va rog un raspuns pentru ca deja am terminat tratamentul de o saptamana si nu mai mai dau cu nimic si imi este frica sa nu fi facut tratamentul de pana acum degeaba.
3 comentarii
1
14-09-2012, ora 20:28
Dr. Muresan Ramona
Alergologie si imunologie clinica, Timisoara
Dr. Muresan Ramona
Buna seara,

puteti folosi sampon Nizoral dupa baie, seara, va dati cu sampon si il lasati sa actioneze 10 minute dupa care clatiti. Tratamentul este de durata 2 - 4 saptamani. Tot cam asa (4 - 6 saptamani) puteti folosi si Travogen crema.

Multa sanatate!
0
27-05-2017, ora 11:02
annie v
Nu este medic/terapeut
annie v
Nizoralul a fost retras in Franta, probabil si in Elvetia.
Va puteti documenta pe acest link unde veti gasi o lista cu mai multe medicamente retrase din farmacii: http://www.doctissimo.fr/medicaments/news/le-nizoral-retire-du-marche
0
05-01-2019, ora 10:59
Mya M
Nu este medic/terapeut
Mya M
Bună ziua, cel mai eficient tratament pentru pitiriazis este crema preparată în farmacie cu următoarele ingrediente: 3, 000G GENTAMICIN 1% CORDES RK 30, 000G TRAVOCORT CR.
Crema a fost prescrisa de un medic dermatolog si efectele se vad garantat dupa 2 utilizări.
Multă sănătate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: