Tratament problema respiratorie pe baza de stres -Ignatia?

19-05-2010
englezu23
Nu este medic/terapeut
englezu23
Calvarul a inceput in ianuarie. M-am trezit din senin ca nu pot sa respir cum trebuie, nu intra aerul in piept. O senzatie de sufocare. Doar daca casc imi revin pentru cateva secunde. Am facut toate analizele si sunt sanatos. Nu e astm sau alta problema. Cred ca e de la stresul acumulat deoarece am intestin iritabil si am avut cateva problema cu rinichii, gastita, moartea mamei... Am avut atacuri de panica cel putin 5 pe saptamana din decembrie si pana acum.. cu frica de moarte... Abia acum am inceput sa-mi revin cat de cat, dar problemele de respiratie ma pun la pamant. Am facut rost de IGNATIA CH 200.. niste bobite mici. Intrebarea este Cate sa iau si cum le prepar? Si ce n-am voie sa mananc/beau
2 comentarii
0
19-05-2010, ora 22:45
skincod
Nu este medic/terapeut
skincod
Bobitele acelea mici se numesc remedii.Ele se iau cu 15-30 min. inainte de masa iar dupa ce le-ati luat alte 15-30 min. nu trebuie sa mancati nimic, puteti bea doar apa. Pentru ca efectul lor sa fie cel dorit, trebuie evitata cafeaua, ceaiul de menta, ciocolata. Aceste remedii se iau in numar de 2-3 si lasa a se dizolva sublingual. Atentie : a nu se atinge cu mana pentru ca altfel se neutralizeaza. -*
-
-

(*modificat de administrator)
0
19-05-2010, ora 22:50
yochana
Nu este medic/terapeut
yochana
Buna!

Din cele scrise de tine, rezulta ca tratamentul cu remediul Ignatia nu ti-a fost recomandat de un medic homeopat, altfel ai fi stiut cum si cat sa iei.
Homeopatia nu functioneaza precum medicina traditionala, tratamentul homeopatic fiind STRICT individualizat, altfel efectele sunt 0.
Du-te la un medic specializat in homeopatie si-ti va recomanda remediile potrivite pentru a avea rezultatul scontat.

Multa sanatate iti doresc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Probleme de respiratie la copii - primul ajutor
  •