tratamente durere penis si testicule de 2 luni fara rezultat

18-08-2009
Sorin_man
Nu este medic/terapeut
Sorin_man
Buna ziua, in urma cu 11 saptamani am facut sex protejat cu o fata (despre care nu stiu prea multe), dar s-a rupt prezervativul. La cateva zile (5-7) am inceput sa am senzatii de durere si furnicaturi la penis, nu erau de durata si nici de intensitate mare. Daca aveam de lucru nici nu le sesizam, aceste senzatii se repetau la cateva minute (2-5) si durau cateva secunde (maxim 10), si aleator (odata furnicaturi alteori dureri, si invers). Mai exact aveam o durere a muschiului penisului. In acelasi timp am inceput sa am probleme cu achii, in sensul ca ma usturau dupa-amiaza si aveam senzatie de mancarime la radacina genelor. La 4 saptamani dupa evenimentul neplacut am fost la un medic Dermatolog care mi-a prescris urmatoarele: 06.07.2009 Tinidazol 500 mg 4 pastile o singura data la ora 18.00, Nolicin 400 mg 15 pastile - una la 8 ore, Ketoprofen 100 mg 5 pastile - una pe zi. Pe data de 09.07.2009 am revenit la doctor semnalandu-i faptul ca senzatiile de furnicaturi au disparut, senzatiile de durere sau diminuat considerabil, la ochi nu mai am nicio problema, in schimb insa dupa urinare am scurgeri de urina (un lichid ca urina care nu miroase si este apos). Aceste scurgeri apar uneori chiar si cand ma fortez, de exemplu cand ma ridic dupa scaun, si am senzatia de ud. Mi-a prescris o alta reteta: 09.07.2009 Fluconazol 150 mg 2 pastile una pe data de 09.07 iar cealalta pe data de 13.07, si Tinidazol 500 mg 4 pastile o singura data pe 14.07 si mi-a spus ca nu am infectie ci doar o inflamatie. La 2-3 zile dupa terminarea tratamentului au reaparut aceleasi senzatii de durere, dar la scrot si mai rare. Am fost la doctor urolog si m-a trimis sa fac urocultura. Examenul a iesit steril, iar doctorul mi-a pus diagnostic prostatita cronica si mi-a dat urmatorul tratament: Tavanic (500 mg) XIV 1 cp/zi, Azitromicina (500 mg) X 1 cp/zi, ketonal (50 mg) 2 spz / zi. Timp de o saptamana durerile au scazut, a doua zi dupa intreruperea ketonalului au reaparut durerile (mai rau ca pana atunci), mai ales la testicule. Am fost la doctorul Urolog si mi-a intrerupt tratamentul acela si mi-a prescris eritromicina si metronidazol. Dupa inceperea tratamentului durerile au scazut si s-au mentinut asa. Este o sapatamana de cand fac acest tratament si nicio schimbare. Ce sa mai fac?????? Va rog sa-mi raspunde-ti!!!!!!
2 comentarii
0
18-08-2009, ora 18:14
Sorin_man
Nu este medic/terapeut
Sorin_man
Intre timp am repetat examenul de urocultura, care a iesit negativ. Am facut VDRL, HIV si HEPATITA B, si acestea au iesit negativ.
0
19-08-2009, ora 11:21
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Daca ti-ai analiza cazul in mod obiectiv ai remerca ceea ce spun eu aici de mult timp si care se poate vedea in fiecare posting al celor care intra aici.

Fiecare tratament pe care l-ai facut nu a facut altceva decat sa anuleze durerile in mod temporar dar sa permita progresarea bolii catre stadii cronice sau noi, mai grave.
De la ceva acut ai primit acum ceva cronic, de la un fel de simptome ai primit altele noi si mai grave.

In plus ti-ai da si seama ca fiecare doctor opreste tratamentul dat de celelalt, o dovada clara ca nu au fost bune, dar nici acest doctor nou nu iti va da ceva buni - caci medicamente bune nu exista - si poti continua asa pana te saturi de doctori si de tratamentele lor.

Problema este ca fiecare tratament gresit este o incalcare a principiului cel mai important in medicina:
"oirce tratament nu are voie sa inrautateasca starea pacientului si sa-i pericliteze sanatatea "
si daunaeaza corpului facand o vindecare grea sau imposibila !
Eefctul de la medicamentele gresite ramane in corp ani de zile pt. ca sunt substante supenocive.
In afara de asta combinatiite de cate 3 medicamente ca in cazul tau au efecte atat de imprevizibile caci NIMENI nu stie ce se poate intampla in corp.


Singrul lucru bun pe care poti sa il faci este
1. sa realizezi ca medicamentele nu vindeca indiferent de care doctor sunt date (uita-te pe forum sa vezi cati au fost viondecati)
2. ca orice medicament gresit luat agraveaza boala si acest lucru este valabil pt. TOATE
3. ca vindecarea este posibila numai cu remedii naturiste sau homeopate
4. sa incerci sa le aratati la medici ca tratamentele cu medicamente nu duc la nimic poate invata si ei candva acest lucru
5. examenele nu spun intodeauna nimic despre starea sanatatii. Exista bolnavi cu analize bune si oameni sanatosi cu analize proaste.

Daca vrei vindecare si tratament adecvat vindecarii ti-as recomanda un medic homeopat cu experienta la care sa ai rabdare si incredere. Hhmeopatia este o stiinta medicala aplicata de peste 200 de ani care functioneaza simplu si eficient.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.