Tratamente pt stafilococ.

11-09-2009
ely2
Nu este medic/terapeut
ely2
Buna. Sunt noua pe aici si nu stiu exact pe unde sa postez subiectul asa ca daca am gresit imi cer scuze. Am si eu o mare problema cu fetita mea in varsta de 2 anisori care are stafilococ alfa auriu in sange. Ne confruntam cu aceasta problema inca de la nastere.Cam de 3 ori pe an apare pe diferite parti ale corpului, ies in jur de 4-5 fac o buba destul de mare (coace), stoarcem de 3 ori si trece.Si tot asa pana apar in jur de 4-5. Am fost la diferiti medici am luat diverse tratamente si antibiotice dar in zadar, tot apare. Este pre mica pt auto vacin (se face dupa 3 ani).
Va rog sa ma ajutati cu un sfat ca nu mai stiu unde sa apelez si ce sa fac.
7 comentarii
0
11-09-2009, ora 13:59
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Apelati la un medic homeopat cu experienta. Homeopatia poate vindeca fetita.
Antibioticele sunt complet inutile caci dupa cum stiti acest patogen este rezistent la ele.
0
11-09-2009, ora 14:04
ely2
Nu este medic/terapeut
ely2
Urmez in momentul de fata un tratament homeopat. Se numeste Stafilococcinum dar tot ii apare. sunt foarte putin modificate ca aspect
0
11-09-2009, ora 18:11
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Acest tratament nu este un tratament homeopat adecvat pt o asa infectie decat in stadiu acut si pe scurta durata! Stafilococcinum hoemopat este in stare sa distruga numai poatgenul respectiv dar nu si variatiile lui si cu atat mai putin alti patogeni (caci nu este doar singurul) si nici sa repare sistemul imunitar slabit al copilului care a dus la aceasta infectie.
Cred ca nu ati dat inca de un homeopat in adevaratul sens al cuvantului.
Poate reusiti sa gasiti altula care face homeopatia clasica si este in stare sa gaseasca remediul potrivit.
0
11-09-2009, ora 20:28
ely2
Nu este medic/terapeut
ely2
Stiti un doctor homeopat bun? Medicamentul asta mi-a fost recomandat de un dr.pediatru nu de un homeopat. Dupa spusele dvs ar trebui un medicament care trebuie sa distruga si radacina. Cunoasteti un asemenea medicament?
0
12-09-2009, ora 01:52
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Homeopatia este ca trasul cu arcul cu sageata. Daca nu nimeresti tinta degeaba tragi.
Rar gasiti un homeopat amator sa vindece boli serioare sau cronice, este greu si pt. un homeopat bun, de aceea trebui sa apelati la un homeopat adevarat cara face homeopatia clasica si numai asta caci altfel
nu ajuta caci nu are cum atata vreme cat nu se dau remediile adecvate-

Homeopatie nu lucreaza decat deoseobite si acute prin combaterea de microbi ca alopatia. In general se dau niste substante care intaresc sistemul imunitar si vindecarea apare de la sine fara sa se combata microbul. Microbul nu este de vina.

In ce oras locuiti ? Am publicat pe aici mai multe nume de medici la care eu personal m-as duce.
0
12-09-2009, ora 01:55
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Sorry, mi-au disparut cateva cuvinte, scrisesem de fapt:
"Homeopatia nu lucreaza decat in cazuri deoseobite si acute prin combaterea de microbi ca alopatia. Asta este o exceptie in homeopatie si nu regula. In general...
0
18-12-2011, ora 08:33
ralu_br
Nu este medic/terapeut
ralu_br
buna ziua am un baietel de 2 ani si 4 luni si de vreo 2 luni ne luptam cu stomatita care pare ca nu vrea sa se vindece deloc i-am fc injectii de tot felul badijonari geluri ptr afte etc toate in zadar in urma cu 2 zile i-am fc un exudat faringian si i-a iesit stafilococ auriu care i-a provocat si infectii urinare repetate si otita...stiti vreun produs homeopat bun ptr asa cv granulele stafilococcinum ne-ar ajuta sa distrugem bacteria sau alt tratament ca eu nu mai stiu ce sa ii daui si nici dr pare ca nu stie pe ce lume se afla va multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Utilizarea irațională a antibioticelor și răspândirea Stafilococului auriu meticilinorezistent
  • Celulele imune pot proteja împotriva infecției cu stafilococ
  • Escherichia coli și Staphylococcus aureus, distruse în lumină de intensitate scăzută
  • De ce vaccinurile antistafilococice nu funcționează la oameni?
  • O combinație de probiotice ar putea preveni sindromul șocului toxic
  • Peptidele din susan au dovedit că pot combate E. coli și S. aureus
  •