Tratarea stafilococului auriu in gat

07-06-2011
Delia R
Nu este medic/terapeut
Delia R
Pt tratarea stafilococului in gat face-ti tratament cu Ampho-Moronal Lutschtabletten(sunt pt supt) 4 pe zi e nevoie de 100 de table se gasesc doar in germania si fica mea a avut probleme nu se scapa de stafilococu auriu cu antibiotice, dar cu aceste tablete a reusit.
3 comentarii
0
07-06-2011, ora 17:31
theoshtrumf
Nu este medic/terapeut
theoshtrumf
Buna ziua.. De vreo 3 luni in coace racesc foarte tare... Acuma mi s-au imflamat amigdalele foarte tare.. Si nu pot sa inghit absolut deloc, daca vreau sa tusesc sau sa casc la fel... am niste dureri foarte tari... si plus de asta ma dor si urechile... Am luat niste decasept... dar la fel din ce in ce mai rau... acuma chiar nici nu pot vorbi normal pentru ca ma doare gatul... Parintii mei spun ca as avea oreion... dar... nu sunt siguri de asta...va rog daca ma puteti ajuta... nu mai pot de gat si am niste dureri mortale...
0
07-06-2011, ora 18:25
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
acum amigdalele trebuie tratate corect la un medic ORL.
cu antibiotic, antiinflamator, gargara, tab de supt.
si cred ca este logic la recomandarea medicului ORL.. s ascoti amigdalele daca este cazul, ca sa nu mai faci amigdalite.
mai exista si posibilitatea sa fie durerea din gat si din cauza faringitei.. in acest caz este vorba de alt tratament si Nu trebuie scoase amigdalele dupa.
UN medic ORL care o sa vada gatul o sa.ti spuna ce ai de facut

Pentru Urgente, sfaturi si recomandari in probleme ORL
TELEFON 0906 160 908. tarif 1.5 euro/min +tva in retelele vodafon, orange, cosmote, romtelecom
0
07-09-2012, ora 11:50
alynamama
Nu este medic/terapeut
alynamama
D-na Delia R va rog daca se poate sa trimiteti o poza cu cutia medicamentelor. Am si eu nevoi de aceste medicamente, dar nu reusesc sa le comnd pe net, sunt mai multi producatori si nu stiu care sunt cele bune. Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Utilizarea irațională a antibioticelor și răspândirea Stafilococului auriu meticilinorezistent
  • Celulele imune pot proteja împotriva infecției cu stafilococ
  • Escherichia coli și Staphylococcus aureus, distruse în lumină de intensitate scăzută
  • De ce vaccinurile antistafilococice nu funcționează la oameni?
  • O combinație de probiotice ar putea preveni sindromul șocului toxic
  • Peptidele din susan au dovedit că pot combate E. coli și S. aureus
  •