traumatism cranio-cerebral

08-11-2010
annemary_26
Nu este medic/terapeut
annemary_26
Anul trecut pe 10 iulie 2009 am avut un accident pe trecerea de pietoni. Am avut fractură de claviculă stângă cu deplasare si mi s.a spus că am fost izbită cu capul de un stâlp de beton de electricitate deoarece aveam un cap foarte umflat pe partea stângă şi am ţinut gheţă vreo 3 zile. În fine, cu mâna am rezolvat prin operaţie cu aplicare de o placă cu 6 şuruburi şi mă simt bine în afară că atunci câand se răceşte, plouă sau ninge, mă doare îngrozitor dar partea bună, să zic aşa, e că pot prevesti vremea.sunt meteorolog. Dar pe mine mă îngrijorează lovitura la cap pentru că a fost în zona temporală pe partea stângă şi în această zonă sunt periculoase loviturile. Anul trecut am facut un CT dar nu au gasit nimic...sunt ok. RMN nu pot să fac încă pentru că, deşi mi.am scos plăcuţa şi şuruburile de 3 luni, mi s.a spus că trebuie să mai aştept măcar 10 luni de la operaţie ca să nu am probleme cu o refracturare. Menţionez că la schimbare de vreme mă doare locul, dacă mă enervez la fel, da că sunt obosită, uneori amnişte migrene ce mă ţin si 5-6 zile. Toti neurologii îmi spun să nu.mi fac probleme, dar mi se pare aiurea să nu.ţi gaseasca nimic şi tu să te simti rău. NU AM DREPTATE? CE SFAT ÎMI DAŢT?CE PUTEŢI SĂ.MI SUGERAŢI?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.