Traumatism cranio-cerebral

13-04-2011
andreeacreatza
Nu este medic/terapeut
andreeacreatza
Buna ziua!..pe certificatul de deces al tatalui meu scrie asa: Traumatism cranio-cerebral cu fractura temporo-parietala stanga, dilacerare fronto-temporala bilaterala, contuzii cerebrale si de trunchi cerebral produs prin lovire de plan dur.intrebarea mea este.daca asa ceva se poate intampla printr-o simpla cadere din picioare...asa ni s-a spus la locul lui de munca...va multumesc anitipat!
2 comentarii
0
13-04-2011, ora 16:10
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cati ani avea ? Ce era pe jos unde lucra, beton ? Ai vorbit cu colegii de munca ? Concluziile autopsiei care sunt ? Medicul de la medicina legala ce spune ?.A mai avut conflicte la locul de munca ? S-a pans acasa de asa ceva ? Printr-un simplu lesin nu se produc atatea leziuni...Puteati sesiza procuratura si politia daca nu a fost inmormantat deja si vi se pare o moarte suspecta...
0
14-04-2011, ora 09:02
andreeacreatza
Nu este medic/terapeut
andreeacreatza
Tocmai i-am spus surorii mele ce mi-ati raspuns dumneavoastra si am mai aflat ceva...mie nu mi-au spus pana acum...ca tata ar fi avut o tumora pe creier, iar cand a cazut, , din picioare" aceasta s-ar fi spart si i-a inundat creierul...acum..pe certificatul de deces scrie ce scrie... iar doctorul cand l-a vazut prima data pe tata cand a ajuns la spital a intrebat "de unde a cazut omul asta?"tata avea avea 43 de ani knd s-a intamplat, lucra la santierul naval, a cazut su s-a lovit cu capul de o teava parca...colegii de munca nu au spus nimic...conflicte la locul de munca nu a avut niciodata...jumatate de santier a venit la inmormantare...in schimb ramane intrebarea: de la o cazatura, , din picioare" se pot intampla atatea?

Va multumesc pentru raspuns...asa am aflat si eu mai multe despre tata...ca sunt cea mica in familie si nimeni nu imi spune nimic...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul