Trebuia sa-mi vina menstruatia.. sunt insarcinata?

18-03-2007
len
Nu este medic/terapeut
len
am avut contact sexual neprotejat, dar nu a ejaculat in mine, acum 3 saptamani.de 6 zile trebuia sa-mi vina menstruatia, dar nu mi-a veni.test mi-am facut si arata ca nu sunt insarcinata, dar nu stiu ce sa mai cred, sunt cam disperata.am repetat cam vreo 4 teste si toate arata ca nu sunt insarcinata...sunt sanse sa fiu?...de ce nu imi vine menstruatia?...va rog sa-mi raspundeti cat mai urgent.va multumesc!
9 comentarii
0
18-03-2007, ora 00:00
len
Nu este medic/terapeut
len
am fost la un ginecolog si mi-am facut lama, iar rezultatul a iesit ca am candidoza, nu mi-a dat tratament pt ca a zis sa mai asteptam 10 zile sa vedem daca sunt insarcinata sa pot lua medicamentele...se poate din cauza aceasta sa-mi intrziae menstruatia???
0
26-03-2007, ora 00:00
astryana
Nu este medic/terapeut
astryana
intarzierea menstrei nu are nici o legatura cu candidoza sau oricare alta infectie vaginala.
0
28-02-2010, ora 10:18
marcu ana
Nu este medic/terapeut
marcu ana
am si eu o mare nelamurire. De fiecare data cand am avut contact sexual am folosit prezervativ fara ca acesta sa cedeze vreodata. Cu toate acestea luna asta mi-a intarziat ciclul cu 4 zile deja. Pana in prezent nu mi-a venit. Am simptome dureri de spate, valuri de caldura dureri de sani si asa mai departe. Am facut si un test de sarcina in a doua zi de intarziere si a iesit negativ. Dar sunt foarte ingrijorata. Este adevarat ca m-au cam durut ovarele in ultima luna. Acuma sunt balonata si burtica scoate sunete ciudate din cand in cand. Plus ca am o senzatie de greutate a abdomenului. Nu am greturi decat cand ma gandesc la o posibila sarcina. sunt o fire emotiva si de multe ori sunt in stare sa vomit de la emotii si stres. As dori un raspuns cat mai rapid deoarece acest gand ma tortureaza toate noptile. Intotdeauna am fost extrem de atenti la protectie pt evitarea unei sarcini dar toate astea m-au dat peste cap. Ma gandesc sa fac un al doilea test de sarcina. multumesc anticipat
0
04-03-2010, ora 16:34
laura_2003
Nu este medic/terapeut
laura_2003
buna ziua, am si eu o intrebare: mi-a intarziat ciclul 5 zile, am facut in fiecare dimineata cate un test de sarcina si toate au iesit negativ. mentionez ca am un cilcu destl de regulat, la 25-27 de zile maxim si niciodata nu mi-a intarziat, decat cand am ramas insarcinata ( am 2 copiii si 29 de ani). ultimul ciclu a fost pe 1 februarie, pe 15 februarie am avut o infectie vaginala "gardnerela" si am luat FLAGYL 500mg pe cale orala, una dimineata si una seara timp de 7 zile si inacelasi timp GYNOFLOR ovule unul la 2 zile...pe perioada antibioticului. Acest tratament poate fi cauza intarzierii menstruatiei? ce mai poate influenta rezultatul testelor de sarcina? am de gand sa ma programez la medic oricum, cat mai curand, dar pana atunci m-ar ajuta cateva pareri. imi doresc foarte mult sa fiu insarcinata, sunt foarte nelinistita, nu dorm bine, doar la asta ma gandesc, poate fi si stresul unul din motivele intarzierii? m-am lungit cu intrebarile...

va multumesc!
0
05-03-2010, ora 23:51
marcu ana
Nu este medic/terapeut
marcu ana
mi-am rezolvat problema:) a intarziat o saptamana si ceva dar am fost si la ecografie si se pare ca nu am nimic. o simpla dereglare. Multumesc pt ridicatul moraluluui
0
29-05-2010, ora 15:46
georgi07
Nu este medic/terapeut
georgi07
sunt curioasa daca pot ramane insarcinata in urma unui raport sexual neprotejat daca a doua zi dupa raportul sexual mi-a venit menstruatia, iar luna urmatoare mia intaziat menstruatia 6 zile
0
29-05-2010, ora 15:47
georgi07
Nu este medic/terapeut
georgi07
am uitat sa mentionez ca mentruatia imi vine regulat
0
10-04-2011, ora 23:30
An33
Nu este medic/terapeut
An33
Buna..va rog frm sa imi raspundetzi si mie sunt foarte speriata..De aproximativ 3..4 luni nu mi-a venit menstruatia..intretin relatii sexuale neprotejate cu iubitul meu..app nu a ejacuat in mine..mi-am facut cateva teste de sarcina si toate au iesit negative..nu inteleg dece imi intarzie atata timp...Multumesc!
0
10-04-2011, ora 23:31
An33
Nu este medic/terapeut
An33
App..nu a ejacuat in mine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •