Trebuie sa fiu ingrijorata?

10-01-2013
daniella_lds
Nu este medic/terapeut
daniella_lds
Buna, as dori o parere la problema mea si anume am avut ciclu normal ultima data in 15 noiembrie. In 22 noiembrie am avut un contact sexual neprotejat, ziua urmatoare am luat pilula de a 2 zi dupa 8 zile am avut o sangarare exact ca si cum as fi avut ciclu adica in 30 noiembrie a tinut 3 zile(atat imi dureaza ciclu de obicei). In 26 iar am avut un contact sexual dar de data asta prezervativul a cedat, pt siguranta iar am baut pilula de a 2 zi si de atunci nu am mai avut nici o sangarare nimic.Am fost la ginecolog si mi-a facut ecografie si film si a zis ca nu sunt insarcinata si nu vede nici chist aparut in urma celor 2 pilule ( inainte nu am mai baut asa ceva)a zis sa astept. insa imi simt sani tot mai umflati, ma dor si azi am observat o scurgere putin rozalie...daca cumva am ramas insarcinata dupa contactul din 26 este posibil ca doctorita inca sa nu fi vazut sarcina? si la fel in data ce am baut pilula de a 2 zi tot sunt sanse mari sa fi ramas insacrcinata poate din cauza dereglari de la prima pilula a 2 nu si-a facut efectul? Multumesc anticipat.
1 comentarii
0
11-01-2013, ora 20:02
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
E mai degraba o dereglare de la acele pilule.
Se iau maxim o data pe an.

Stiu ca baietii vor sex fara prezervativ.
Vrutul e liber.
Dar tu de ce nu te opui si iti intoxici organismul cu niste substante care sunt capabile sa omoare un embrion.
Realizezi cat de nocive sunt ?

Nu mai accepta relatii neprotejate si sa dea Domnul sa iti revii din aceasta dereglare cat mai repede.
Ma mir ca doctorita de la ecograf nu ti-a atras atentia asupra acestor aspecte.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.