trebuie sa slabesc 40 kg, ajutati-ma va rog

23-05-2008
danuta82
Nu este medic/terapeut
danuta82
Buna dragilor, citind pe aici m-am gandit sa-mi scriu si eu problema.Am 26 de ani, 1.63cm, si 92 kg.si tare as vrea sa ajung la greutatea normala...am fost o mancacioasa de copil dar faceam multa miscare si nu se cunostea.Dupa nasterea primului copil<acum 7 ani> am inceput sa ma ingras din cauza anticonceptionalelor pe care nu le luasem corect, in fine am reusit sa ma mentin la 65-75 kg pana in 2006 cand am ramas iarasi insarcinata, ininte de nastere am avut 115 kg, dupa o saptamana de la nastere am avut 92 kg...acum dupa 1 an si 3 luni am tot aceleasi kg si vreau va rog sa ma ajutati cu un regim sau o dieta nu foarte grea pt ca nu pot sa tin dietele cu 3 mese pe zi.Acum 2 saptamani am inceput o dieta care ma ajutat acum cativa ani sa slabesc si nu prea mai merge, pot sa o tin dar sincer ma mai scap si mananc cate ceva, dar nu mult, doar o gustare.
Dieta e:
ora 7 -cafea cu zaharina si putin lapte fara grasimi
ora 11-un cub branza topita de vaci, sau 3 mere
ora13-o salata mare <varza, rosii, castraveti, ridichi>si 2 bucati mici de carne pui fiarta sau la cuptor
-sau o salata de legume cu branza feta cam 50-100gr
ora 15- un iaurt cu cereale
ora 17 -suc de rosii 200gr, dar eu nu pot sa-l beau asa ca mananc mere
ora 19- 3 mere sau un compot

va multumesc si astept sfaturi de la voi -*



(*modificat de administrator)
15 comentarii
0
26-05-2008, ora 00:00
dutu_cornelia
Nu este medic/terapeut
dutu_cornelia
Buna! eu am slabit in 4saptamani 11 kg. Am avut 101 si acum am 90. M-am internat sa imi fac toate analizele pentru ca doream sa imi bag inel gastric. O prietena care face China mi-a oferit niste pastile, ea le mai incercase si mi-a zis ca sunt foarte bune. Va zic cu mana pe inima ca am incercat toate pastilele posibile(xentical, regenon, viaredin, La 121 etc).Am zis sa mai dau o sansa si am luat si astea. Se ia una dimineata pe stomacul gol si atat. O sa bagati de seama ca incepeti sa urinati foarte des, dupa usor usor vi se taie pofta de mancare pana la faza in care uitati sa mancati toata ziua. Toate pastilele imi creau o stare de nervozitate, imi apareau mici bubite pe spate sau mai rau ma duceam la toaleta foarte des dar pentru ca ma deranjau la stomac cea ce este foarte rau, deoarece exista mari sanse sa dai in hemoroizi. Aceste pastile nu mi-au creat nici o stare, nu mi-au facut nimic rau. -*



(*modificat de administrator)
0
29-05-2008, ora 00:00
reluti
Nu este medic/terapeut
reluti
Draga dudu_cornelia eu sunt interesata de aceste pastile pentru ca in afara de greutate eu am o problema si cu eliminatul apei, deci daca voi urina des va fi foarte bine. Te rog sa-mi raspunzi.
0
29-05-2008, ora 00:00
nicole33
Nu este medic/terapeut
nicole33
dutu _cornelia aceeasi problema o am si eu cu kg in plus.te rog sa imi spui la ce pret ajung pastilele.daca nu te deranjeaza -* te rog sa imi raspunzi si iti multumesc frumos!!!


(*modificat de administrator)
0
29-05-2008, ora 00:00
dutu_cornelia
Nu este medic/terapeut
dutu_cornelia
reluti lasa-mi adresa ta de mail sa iti trimit mai multe date daca vrei, sau da-mi un buzz pe messenger. sunt prea multe sa le scriu aici asa pe mail le poti citi.
0
30-05-2008, ora 00:00
reluti
Nu este medic/terapeut
reluti
dutu_cornelia -* Astept mesajul tau si multumesc.


(*modificat de administrator)
0
02-06-2008, ora 00:00
cory_g
Nu este medic/terapeut
cory_g
trimite-mi si mie te rog detalii. mersi -*



(*modificat de administrator)
0
09-06-2008, ora 00:00
coco_piss
Nu este medic/terapeut
coco_piss
trimite-mi si mie detalii.-*.iti multumesc!




(*modificat de administrator)
0
11-06-2008, ora 00:00
dany33
Nu este medic/terapeut
dany33
D-na dutu_cornelia va rog sa-mi dati si mie amanunte despre aceste pastile si cum pot sa intru in posesia lor -*

multumesc anticipat!



(*modificat de administrator)
0
18-06-2008, ora 00:00
raluca_mtl
Nu este medic/terapeut
raluca_mtl
dutu_cornelia trimite-mi si mie te rog din suflet detalii.-*.iti multumesc anticipat!!!







(*modificat de administrator)
0
20-06-2008, ora 00:00
carmen_m
Nu este medic/terapeut
carmen_m
dutu_cornelia as vrea si eu detalii, te rog mult.-*. multumesc mult





(*modificat de administrator)
0
20-06-2008, ora 00:00
elisse
Nu este medic/terapeut
elisse
salut fetelor.dutu_cornelia as vrea tare mult sa stiu detalii despre aceste pastile, am nascut si nu am reusit sa dau jos nici 100g desi tin o dieta si fac miscare. sunt disperata si demoralizata. -* multumesc mult




(*modificat de administrator)
0
13-07-2008, ora 00:00
ALINA_77
Nu este medic/terapeut
ALINA_77
buna dutu_cornelia as vrea sa stiu cat costa aceste pastile -*
multumesc anticipat si astept raspunsul pe adresa mea




(*modificat de administrator)
0
09-03-2009, ora 20:14
eeelena
Nu este medic/terapeut
eeelena
buna dutu_cornelia vreau si eu -*



(*modificat de administrator)
0
02-03-2010, ora 21:46
iris_brb_2007
Nu este medic/terapeut
iris_brb_2007
buna dutu_cornelia as vrea sa stiu mai multe detalii despre aceste pastile -*
multumesc.



(*modificat de administrator)
0
14-04-2010, ora 17:01
luminita georgescu
Nu este medic/terapeut
luminita georgescu
Buna ziua,

Dudu_cornelia, as vrea sa stiu mai multe detalii despre acest produs
-*
Multumesc si astept raspus de la dumneavostra



(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.