tremuratul mainilor dimineata daca beau cafea si fumez pe stomacul gol

26-10-2008
mihaita_blue2007
Nu este medic/terapeut
mihaita_blue2007
buna ziua.imi tremura mainile dimineata daca beau cafea si fumez pe stomacul gol, mai tremur cand am emotii, cand sunt nervos.mentionez ca sunt o fire care se enerveaza foarte usor de la orice chestie.cateodata pur si simplu nu imi pot controla mainile.
Ce imi recomandati?

va multumesc!
5 comentarii
0
26-10-2008, ora 14:14
talida89
Nu este medic/terapeut
talida89
si mie imi tremura mainile de la cafea si am si palpitatii.nu beau mai deloc (o data pe saptamana).incearca niste calmante de la farmacie si dak nu merge du-te la doctor!.nu e bine sa te enervezi din orice pentru k in primul rand iti faci rau tie si apoi celor din jur! multa sanatate
0
26-10-2008, ora 17:28
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Mergi saptamana viitoare la un neurolog.
0
29-10-2008, ora 23:12
carmen.solo
Nu este medic/terapeut
carmen.solo
Neaparat la neurolog!
0
17-12-2008, ora 19:08
katy79ms
Nu este medic/terapeut
katy79ms
buna si mie imi tremura mainile si eu consum cafea dar fara cofeina si fumez dar mai des imi tremura mana stanga am avut si o semipareza stanga ce imi recomandati in acest caz?
0
24-10-2009, ora 21:31
stefydeea
Nu este medic/terapeut
stefydeea
Eu am 21de ani si din cand in cand am o problema incep sa-mi tremure mainile si picioarele si picioarele mi se inmoaie inima imi bate mai tare si simt un lesin in tot corpul mai ales camd beau cafea si nu mananc
Doctorita de familie mi-a recomnadat metroprolol 50mg ma simt mai bn mi-am facut si analizele mi-au iesit f bn chiar si calcemia si sideremia.Nu stiu ce poate si o sa merg si la un doctor cardiolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.