tremuraturi ale corpului, anxietate, greata

21-04-2011
inakisss
Nu este medic/terapeut
inakisss
buna ziua,

am o problema de 4 zile.tremur din tot corpul...ca un fel de frisoane.ma tine ceva in ceafa (nu ma doare capul.doar ca un muschi foarte incordat...) am greturi si nu pot manca mai nimic si nu stiu ce sa iau..sunt o persoanal mai anxioasa...nu iau tratament decat magne b6...aseara am fost in urgenta si nu m-au ajutat cu nimic cei de acolo.simteam ca nu mai pot din cauza acelor tremuraturi si ma gandeam sa nu fie ceva neurologic.medicul neurolog a zis sa iau xanax la nevoie, magne b6 si calciu si sa merg la un psiholog
problema mea e cum fac sa scap de tremurul asta din corp..nici sa mananc nu pot si aici in cta nimeni nu stie ce sa-mi zica
ati auzit de probleme din acestea?

multumesc anticipat pt raspunsuri
1 comentarii
0
22-04-2011, ora 05:17
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
nu se pune problema de a merge la psiholog ci de a fi hotarat sa incepi o terapie, ,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul