triphala

06-03-2008
mima
Nu este medic/terapeut
mima
buna seara, va rog sa-mi spuneti unde pot sa gasesc medicamentul TRIPHALA, daca se poate undeva in Bucuresti?
3 comentarii
0
29-04-2008, ora 00:00
Siva
Nu este medic/terapeut
Siva
Salut,
Triphala - este un amestec facut din 3 plante ( Amalaki (Emblica officinalis), Bibhitaki (Terminalia bellirica), and Haritaki (Terminalia chebula). Aceste plante se pot gasi in general la magazinele care comercializeaza plante indiene Poti incerca la reprezentantele Santo Raphael una dintre ele se afla in Bucuresti in zona Pipera...la 5 minute de mers de la Metrou. Cand doresti sa cumperi...poti cere direct Triphala ori poti cere cele 3 plante separat si le amesteci tu in cantitati egale. Amestecul obtinut se poate lua in mai multe modalitati, unda dintre cele mai eficiente este sa tii amesteccul de plante sub limba timp de 15 - 20 minute iar apoi se inghite continutul ajutandu-te de putina apa.
Daca nu ai cum sa intri in posesia plantelor, da-mi de stire si voi comanda eu produsul pt tine.
O saptamana minuna si numai bine!
0
18-09-2009, ora 09:39
Dana78
Nu este medic/terapeut
Dana78
Salut!Doresc si eu triphala sau plantele componente si ashwaganda(doar plante, nu in alta forma), la Ploiesti nu gasesc.Le caut de mult, daca ma poate ajuta cineva ii multumesc din suflet.Imi puteti lasa un mesaj la. 0752309954(vocal)
0
19-09-2009, ora 09:20
Siva
Nu este medic/terapeut
Siva
Salut Dana,
Ti le-as putea cumpara eu din Bucuresti si ne putem vedeau in Ploiesti. Eu ajung saptamanal in Ploiesti.
Daca vrei, da-mi de stire.

WE placut
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.