tromboflebita

07-07-2008
oprica
Nu este medic/terapeut
oprica
va deranjez cu o intrebare
sotul meu (45 ani )
are tromboflebita din 1996a aparuta in urma unei interventii chirurgicale urmata de o embolie pulmonara, totul a fost bine pana anul trecur cand a recidivat. in urma unui doppler venos pe gamba are circulatie doar pe vasele secundare iar vena femurala este infundata in proportie de 81%. mentionez ca nu este singura problema de sanatate a mai facut 2 avc tranzirorii, are hta de gradul 2, necroza aseptica de cap femural cu protezare totala la ambele picioare si un antigen australia cu care a fost infectat in 1992 dar este multumesc bunului dumnezeu inactiv. grija mea cea mare este acum tromboza pt ca nu stiu ce sa fac pt ca medicul de familie la sfatuit sa mearga la un medic chirurg pt ai face un baipas ca altfel risca sa-si piarda piciorul, el nu vrea de teama pt ca si tatal lui a murit dintr-o operatie similara sau aproape a fost diacnosticat cu anevrism aortic. imi este frica sa insist prea mult pt o eventuala operatie dar sunt constienta ca nici asa nu poate sta. va rog sa ma ajutati cu un sfat sa-mi spuneti daca este chiar atat de riscanta o astfel de operatie, ce sa fac pt ca imi este teama sa nu faca o noua depresie.
va multumesc mult de tot
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.